Кабмін хоче зобов’язати у місячний строк вирішити проблему авто на єврономерах

Кабмин хотят обязать в месячный срок решить проблему авто на еврономерах

Ще 30 травня 2018 року під час засідання уряду, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив готовність вирішити у місячний строк проблему неконтрольованого ввезення на митну територію України беушних автомобілів на єврономерах (так звані евробляхи). Однак, для цього, за його словами, уряду потрібно вольове рішення парламенту.

І ось сьогодні, на розгляд податкового комітету ВР був направлений проект Постанови, що має назву «Про вжиття невідкладних заходів для розв’язків язання проблеми неконтрольованого ввезення на теріторію України вживаних автомобілів».

Внесений проект передбачає, що у відповідності зі статтями 91 та 113 Конституції України, Кабінету Міністрів доручається в місячний термін з дня прийняття цієї Постанови вирішити проблему не контрольованого ввезення на територію України автомобілів, що були у вживанні, їх обігу та використання без проведення державної реєстрації.

Згідно з пояснювальною запискою до цієї Постанови, зазначається, що ввезення в Україну «нерозмитнених автомобілів на іноземних номерах не тільки призводить до колосального недоотримання бюджетом митних платежів і зборів, але і серйозно погіршує рівень безпеки на дорогах.

Нерозумна експлуатація таких автомобілів призводить до неможливості залучити їх господарів до відповідальності за вчинені правопорушення, та стягнути з них штрафи і відшкодування збитків у разі заподіяння шкоди життю, здоров’ю та майну.

Як відомо, проблема автомобілів на іноземних номерах (евробляхи) вже тривалий час є предметом дискусій на різних рівнях. В результаті, на сьогоднішній день, і чиновники, і суспільство розділилися на два табори, які висловлюють діаметрально протилежні точки зору. Однак, досі це питання залишається невирішеним, і проблема посилюється. Якби поданий сьогодні проект Постанови незабаром підписали, Кабінету Міністрів довелося би його вирішувати в швидкісному режимі.