Маску дозволили будувати тунель у Чикаго

Маску разрешили строить тоннель в Чикаго

Мер Чикаго Рам Емануель оголосив про вибір бурової компанії Ілона Маска, The Boring Company, для створення та експлуатації швидкісної транзитної лінії між міжнародним аеропортом о’хара і центром міста. Точний маршрут буде названий в ході переговорів за контрактом.

Поїздка з аеропорту повинна зайняти приблизно 12 хвилин, пише The Verge.

Компанія планує перевозити пасажирів з використанням електричних транспортних засобів у нових підземних тунелях. Проект буде повністю фінансуватися компанією, без залучення коштів платників податків. Згідно з договором, Маск, в свою чергу, буде отримувати всі доходи від транзитних зборів і реклами. Джерела повідомляють, що весь проект повинен коштувати менше 1 млрд дол.

«Якщо ви подивитеся на історію Чикаго… кожен раз, коли ми були новаторами в області транспорту, ми захоплювали майбутнє», — зазначив Емануель.

Тепер в місті почнуться переговори за контрактом «один на один» з The Boring Company, після чого угода буде представлено в міську раду. Офіс Емануеля надав деякі подробиці того, що очікується від The Boring Company.

Кожний транспортний засіб буде перевозити до 16 пасажирів, а також їх багаж, і буде відправлятися з аеропорту о’хара і від блоку 37 в центрі Чикаго.

Що стосується плати за проїзд, то в The Boring Company кажуть, що вона буде відносно невелика. По ідеї, сервіс буде обходитися менше, ніж поточні послуги таксі та прокату авто.

Як відомо, ще 29 листопада 2017 року мер Чикаго звернувся до зацікавленим компаніям з пропозицією про розробці, проектуванню, оснащенню і фінансуванню експреса між аеропортом і центром міста. Маск відразу ж заявив, що його The Boring Company прийме участь в цьому конкурсі.

«Це буде петля — як Hyperloop, але без вакууму всередині труби. Не потрібно позбавлятися від тертя повітря для коротких маршрутів», — повідомив Маск у своєму мікроблозі в Twitter.

Нагадаємо, раніше бізнесмен показав на відео, як буде працювати мережа тунелів в Лос-Анджелесі. При цьому, вартість проїзду там теж анонсується зовсім невисока. Наприклад, поїздка з аеропорту в центр міста коштуватиме лише 1 долар.