Новий законопроект може зробити розмитнення копійчаної

Новый законопроект может сделать растаможку копеечной

Українці отримають можливість ввозити і розмитнювати будь-які автомобілі за сущі копійки. Але це в тому разі, якщо законопроект №8505 стане законом. Його вніс на розгляд ВР нардеп Тарас Батенко.

Так, законопроект №8505 передбачає повне скасування акцизів на транспортні засоби. І якщо попередні пропозиції стосувалися лише легкових автомобілів, то цей покликаний зробити доступними також вантажні, автобуси, мотоцикли, причепи, а також кузови та кабіни до транспортних засобів.

Крім того, є супутній законопроект за авторством практично тих же депутатів. Він передбачає повне скасування обмежень на ввезення ТЗ за віком або экостандарту. Буде лише два бар’єру: заборона на ввезення машин з країни-окупанта (РФ) чи з іншої країни, але російського походження.

Таким чином, розмитнення автомобіля буде складатися лише з ПДВ і збору до Пенсійного фонду.

В самому законопроекті 8505 ні слова не сказано про екологічні обмеження. А адже вони не дозволяють ввозити авто старше 2010 року, а з 2020 і зовсім набудуть чинності Євро-6.

Але вже є законопроект за авторством тією ж, що і у 8505, групи депутатів, який давно припадав пилом у Верховній Раді. Документ з номером 5561 передбачає введення норм Євро-6 тільки для нових авто, а для б/у машин — повне скасування екологічних вимог. Єдина умова — технічний контроль перед реєстрацією.

Якщо цей законопроект зможе перемогти «комітетський», то машини будуть коштувати копійки.