Поліцейським хочуть повернути більше прав для зупинки водіїв

Полицейским хотят вернуть больше прав для остановки водителей

Поліція повинна отримати більше прав для зупинки водіїв. Про це написав у соціальних мережах Гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

«У 2009-2012 роках я був Першим заступником Голови Ради автомобілістів при Кабміні і саме тоді Рада ініціювала зміни в законодавстві з метою чіткого обмеження прав поліції на зупинку авто. Чому? А тому що тоді творився «даішний свавілля на дорогах» і треба було захистити водіїв від «даішного свавілля» і безпричинних зупинок авто. І тоді ці обмеження були потрібні. Багатьом не сподобається правда, але зараз ситуація діаметрально протилежна і тепер поліцію треба захищати від «свавілля деяких водіїв». Ми в ЄС хочемо? А Ви можете собі уявити, щоб у ЄС водій при зупинці авто поліцією не сидів смирно в авто, тримаючи руки на кермі, а замість цього тицяв би в обличчя поліцейському відео камерою з істеричним визжанием : «Прииичиинааа аааастановкиии!!!»?», — пояснив Назаренко.

Не секрет, що така поведінка водія в європейській країні неприпустиме. Поліцейський відразу ж вгамує такого водія.

«Може все таки повернути поліції певні права хоча б на період проведення АТО? Я не шкодую про те, що з нашої, з колегами з Ради автомобілістів при КМУ, ініціативи, права ДАІ на зупинку авто обмежили, але може розглянути можливість тимчасово на період проведення АТО повернути такі права? Як вважаєте? Я 100% підтримую законопроект 8488, згідно з яким Національної поліції буде надано право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезло», — пише Назаренко.

«Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія штраф і повідомити про порушення митних правил митниці. Це логічно!», — резюмував експерт.