У Франції побудували військовий броньовик з дверима як у маршрутки

Во Франции построили армейский броневик с дверями как у маршрутки

На виставці військової техніки Eurosatory в Парижі представлений легкий бронеавтомобіль Scarabee компанії Arquus. Незабаром він може замінити у французькій армії бронеавтомобіль Panhard VBL.

Повнопривідний Scarabee розробляють на зміну бронеавтомобилю Panhard VBL, з 1990 року стоїть на озброєнні французької армії. Arquus — це новий виробник бронетехніки з Франції, утворений злиттям компаній Renault Truck Defense, Panhard і ACMAT. Фірма входить до складу Volvo Trucks Corporation.

Во Франции построили армейский броневик с дверями как у маршрутки

Arquus вже веде заводські випробування першого дослідного зразка «Скарабея». За розмірами він трохи більший, ніж Panhard VBL. Головні особливості — центральне розташування місця водія, трисекційне лобове скло «півколом» і зсувні двері. Розробники кажуть, що це підвищило ергономічність машини для екіпажу. Броньовик приводиться в рух гібридною дизель-електричною силовою установкою.

Розробники повідомляють, що бронеавтомобіль може бути оснащений дистанційно керованим бойовим модулем Hornet 30 з 30-міліметрової автоматичної гарматою.

За поточними планами французького міністерства оборони, з 2019 по 2025 рік повинні пройти модернізацію 730 броньовиків Panhard VBL: у зв’язку із збільшеним вагою у них замінять двигуни, трансмісію, гальма і підвіску.

Во Франции построили армейский броневик с дверями как у маршруткиPanhard VBL

Паралельно з цим військові хочуть відкрити програму VBAE за вибором для військ нового броньовика аналогічного класу. В цей проект і повинен вписатися новий Arquus Scarabee. Його конкурентом за гроші французьких військових може стати броньовик Thales Hawkei австралійського виробництва.