У Китаї впроваджують глобальну систему стеження за автомобілями

В Китае внедряют глобальную систему слежки за автомобилями

Уряд Китаю готує масштабну програму стеження за своїми громадянами за допомогою RFID-міток на автомобілях. Про це пише WSJ.

За розробку і впровадження програми відповідають Міністерство громадської безпеки і Інститут управління дорожнім рухом. Програма передбачає установку на лобові стекла нових автомобілів спеціальних RFID-міток, а на дорогах — пристроїв для їх зчитування.

За офіційною версією уряду, це робиться для більш точного відстеження рівня завантаженості доріг і управління ним, щоб коригувати рівень забруднення повітря. Також WSJ повідомляє, що вони дозволять скоротити кількість терористичних атак на автомобілях.

При цьому не відомо, яку інформацію зберігатимуть на цих мітках, крім моделі автомобіля, його кольору та реєстраційного знака з VIN. Теоретично мітки дозволять стежити за місцем розташування автомобіля, як з GPS.

Експерти вже висловили свої побоювання. Голова КНР Сі Цзіньпін відомий своєю любов’ю до систем тотального стеження. Так що приватність китайських громадян може опинитися під загрозою. З 1 липня всі нові автомобілі в країні будуть оснащуватися цими мітками. З 2019 року установка стане обов’язковою.

Зазначимо, що у великих містах Китаю поліцейські вже мають в арсеналі спеціальні окуляри з системою розпізнавання осіб, яка практично безпомилково дозволяє обчислювати злочинців у натовпі.