У США розкрили подробиці смертельного ДТП за участю Tesla безпілотника

В США раскрыли подробности смертельного ДТП с участием беспилотника Tesla

Національна рада США з безпеки на транспорті розкрив попередні результати розслідування смертельної ДТП з участю кросовера Tesla Model X, який знаходився в режимі автопілота.? Трагедія сталася 23 березня нинішнього року в Каліфорнії, повідомляє CNN.

За даними відомства, кросовер Model X зійшов з траси і врізався у відбійник під час роботи безпілотного режиму і адаптивного круїз-контролю. При цьому власник електрокара 38-річний Уолтер Хуан не тримав руки на кермі машини останні шість секунд до аварії. У звіті стверджується, що система кілька разів попереджала його про це, але вимоги були проігноровані. Крім цього, машина рухалася з перевищенням швидкості.

Електрокар, врізавшись в дорожній відбійник, загорівся. Водій електричного кросовера загинув на місці. У самій Tesla заявили, що ще «ніколи не стикалися з такими серйозними ушкодженнями Model X в аваріях». До національної ради США по безпеці на транспорті, що висновки про причини ДТП поки робити рано. Вся опублікована ними носить попередній характер. Розслідування трагедії триває.

До схожих висновків прийшли й експерти Tesla, які проводять своє власне розслідування аварії. У компанії наголошується, що загиблий Уолтер Хуан включив безпілотний режим за кілька хвилин до трагедії. При цьому, незважаючи на неодноразові попередження системи, водій не торкався до керма.

«Водій отримав кілька візуальних і одне звукове попередження про початок роботи автопілота. При цьому його руки повинні були знаходиться на кермі. Однак до самого моменту аварії він це не зробив», — йдеться повідомленні компанії.

Також у компанії нагадали, що автопілот є допоміжною функцією і вимагає від водія тримати руки на кермі. Автомобіль постійно нагадує про це і автоматично сповільнюється, поки водій не покладе руки на кермо.

Це не перший дорожній інцидент з участю автомобілів Tesla. Найбільш гучний випадок стався 7 травня в місті Уиллистон, штат Флорида. Тоді в результаті аварії загинув водій Tesla Model S. ДТП сталося, коли вантажна фура згорнула наліво перед автомобілем на перехресті. Розслідування торкнулося 25 тис. моделей Model S.

У компанії пояснили, що водій Tesla, ні автопілот не помітили білий причіп фури з-за яскравого світла, тому гальма не застосовувався. Високий дорожній просвіт причепа, його положення на трасі і «надзвичайно незвичайні обставини ДТП призвели до того, що нижня частина фури зіткнулася з переднім склом Model S, зазначили в Tesla. Пізніше Національне управління безпекою руху на трасах США прийняло рішення припинити розслідування цього ДТП.