Uber визначить п’яних клієнтів ще до посадки в машину

Uber определит пьяных клиентов еще до посадки в машину

Сервіс онлайн-замовлення таксі Über розробив систему визначення того, чи не перебуває пасажир, який викликає таксі, у стані сильного сп’яніння.

Штучний інтелект буде збирати дані про поведінку конкретного користувача і порівнювати його з попередніми поїздками, ґрунтуючись на таких ознаках, як швидкість друку і кількість помилок, кут нахилу гаджета, швидкість ходьби, місцезнаходження користувача. Якщо система вважатиме, що користувач сильно нетверезий, вона попередить про це водіїв, дозволить взяти замовлення тільки водієві з відповідним досвідом або взагалі не дасть пасажиру зробити замовлення.

Компанія Über подала заявку на патент системи штучного інтелекту, яка повинна визначити, чи не знаходиться потенційний клієнт у стані сильного сп’яніння, ще до посадки в машину. У четвер була опублікована патентна заявка, подана Über у Відомство з патентів і товарних знаків США. Згідно з заявкою, система буде аналізувати, яким чином клієнт зазвичай користується додатком, на підставі чого зможе визначати випадки, у яких поведінка клієнта відрізняється.

Серед показників, які буде оцінювати штучний інтелект, — точність і швидкість введення даних, особливості взаємодії з інтерфейсом, кут, під яким розташовано пристрій, швидкість ходьби. Також буде оцінюватися розташування користувача, час доби, день тижня. При цьому система буде оцінювати поведінку користувача саме в порівнянні з його ж власною поведінкою в інших випадках.

Наприклад, якщо заявка надходить від людини, яка в годину ночі в суботу йде по вулиці, де багато барів, і при цьому робить багато помилок, то з великою часткою ймовірності він нетверезий. При цьому в більшості випадків мова не йде про те, щоб не давати такій людині скористатися сервісом (хоча такий варіант у заявці також передбачений). В цілому ж Über збирається попереджати водіїв про можливий стан пасажира, а також дозволяти взяти це замовлення тільки водіям з необхідним досвідом. Також на підставі оцінки стану пасажира система може не пропонувати йому варіант поїздки з іншими пасажирами.