В Україні знизився попит на нові автобуси

В Украине снизился спрос на новые автобусы

Ринок нових автобусів в Україні продовжує скорочуватися. За підсумками травня реалізація нових автобусів впала на 55% і склала всього 50 одиниць. А за 5 місяців 2018 року збут нових автобусів скоротився на 29% і ледь перевищив показник 300 одиниць.

Якщо проаналізувати ці показники в історичній ретроспективі, то гірші показники в травні були тільки у 2014-2016 рр., коли ринок автобусів майже завмер.

Комерційні перевізники не поспішають закуповувати нову техніку, а державні тендери ще не вийшли на фінішну пряму безпосередніх поставок. З цієї причини, ринок і опинився в негативній динаміці.

Лідером ринку автобусів в травні став черкаський ATAMAN, якому вдалося залучити 46% всіх замовлень. На другому місці йде російський ПАЗ, третє місце у чернігівських Еталон.

Показово, що як і раніше, найбільш затребуваними автобусами на ринку є машини малого класу довжиною до 8 м. На них припадає 55-70% всіх продажів нових автобусів.

В Украине снизился спрос на новые автобусы

А ось великі (12 м) і особливо великі (15-18 м) автобуси займали не більше 14% українського ринку. Незважаючи на анонсовану нову транспортну стратегію і систему розподілу маршрутів, ініційовану Міністерством інфраструктури. На жаль, але поки ринок споживає тільки ту техніку, яку в змозі придбати перевізники.

Якщо ж проаналізувати темпи оновлення автобусів по регіонах, то найбільш активно закуповували нові автобуси в Києві і області. Також більш менш помітні поставки були у Волинській, Донецькій, Одеській, Чернігівській та Черкаській областях. В інших регіонах поки кількість нових машин обчислюється одиницями в 2018 році. З такими темпами говорити про відмову від «маршруток» не те, щоб рано, а взагалі поки можна лише гіпотетично.