Volkswagen придумав машину для спортсменів. Вона без водійського місця

Volkswagen придумал машину для спортсменов. Она без водительского места

Концерн Volkswagen представив на IT-ярмарку CEBIT в Ганновері новий безпілотник Cedric Active. Концептуальний мінівен створений з прицілом на любителів активного відпочинку і спортсменів.

Безпілотник Sedric Active — подальший розвиток торішнього концепту Sedric, представленого на автосалоні в Женеві. Навіть зовні ці машини майже не відрізняються – це електромобілі майже кубічної форми з просторим салоном на чотири посадкових місця, де пара крісел і диванчик встановлені обличчям один до одного. Місце водія не передбачено в принципі: Sedric — повністю автоматичне транспортний засіб, де від сідоків потрібно лише ввести пункт призначення. На даху добре видно «грибки», в яких встановлені лидары для системи автопілота.

Sedric Active оформлений у дусі вена для серфінгістів: на даху передбачено кріплення для дошки і вітрила, а сидіння оформлені практичними тканинами жовтої та блакитної забарвлення.

Volkswagen придумал машину для спортсменов. Она без водительского местаКерівники цифрового напряму в концерні Volkswagen Мартін Хофманн (ліворуч) і Йоханн Юнгвіртом

На презентації концепт-кара виступив IT-директор концерну Volkswagen Мартін Хофманн. Він розповів, що в компанії йдуть великі перетворення — модернізуються як внутрішні IT-системи, так і клієнтські сервіси: всі вони будуть перенесені в хмарні сервіси. Одне з центральних напрямків — штучний інтелект.

Volkswagen придумал машину для спортсменов. Она без водительского места

Зараз у мюнхенській лабораторії працюють близько вісімдесяти фахівців з штучного інтелекту, машинного навчання та обробці природної мови. Ними вже створено близько сотні додатків для автомобілів, клієнтських сервісів і внутрішніх служб.

Volkswagen придумал машину для спортсменов. Она без водительского места

Ще один напрямок — квантові обчислення: такими дослідженнями займаються в лабораторіях VW в Мюнхені і Сан-Франциско. Головні напрямки пошуків — це оптимізація дорожнього руху і симуляція сплавів металів і інших матеріалів.

Безпілотники Sedric в майбутньому повинні стати головним транспортним засобом автоматичної службі таксі: машину можна буде викликати звідки завгодно в будь-який час за допомогою мобільного додатку. В цьому році Sedric вже приміряв на себе роль шкільного автобуса.