Euro NCAP розбив новий Ford Focus і Volvo XC40

Euro NCAP разбил новый Ford Focus и Volvo XC40

Європейська організація Euro NCAP опублікувала результати краш-тестів нового Ford Focus і Volvo XC40. Випробування, як і у випадку з Nissan Leaf, проходили за новою, розширеною методикою. Вона передбачає оцінку ефективності роботи систем автономного екстреного гальмування в міських умовах, а також їх здатність визначати пішоходів і велосипедистів.

За підсумками випробувань обидві моделі отримали найвищу оцінку — п’ять зірок з п’яти можливих. Однак за захист водія і дорослого пасажира XC40 отримав 37,2 бали (97 відсотків від максимального результату), а Focus — 32,5 балів або 85 відсотків. Рекорд Euro NCAP належить Alfa Romeo Giulia – 37,4 бали або 98 відсотків.

За захист дітей обидві моделі отримали по 43 бали або 87 відсотків. Додаткові окуляри були нараховані за індикацію стану подушки безпеки переднього пасажира, а також простоту установки будь-якого типу дитячих утримуючих пристроїв.

Захист пішоходів у Volvo XC40 оцінили в 34,5 бали (71 відсоток), Focus отримав 34,8 бали або 72 відсотки. Найбільш травмонебезпечними у шведському кросовері названі передні стійки і кромка капота над фарами. У Ford Focus — тільки стійки.

За роботу активних систем безпеки XC40 і Focus отримали 10 і 9,9 бала відповідно. 0,1 бала Volvo нарахували за систему попередження фронтальних зіткнень, яка працює на швидкості понад чотирьох кілометрів на годину (п’ять кілометрів на годину у Ford Focus).