Ціни на автогаз в Україні продовжують зростання

Цены на автогаз в Украине продолжают рост

У період з 20 по 23 липня мережі АЗС підвищили ціни на автогаз на 7-30 коп./л. Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95», посилаючись на власний ціновий моніторинг ринку.

У мережах Luxwen, «Автопорт» і «Татнефть-АЗС-Україна» автогаз подорожчав на 30 коп/л, – до 13,79 грн/л, 14,50 грн/л і 13,80 грн/л, відповідно. На станціях «Укргазвидобування», Jazz Oil, і Glusco ЗВГ додав у ціні 10 коп./л.

AMIC, Shell, UPG, «БРСМ-Нафта», KLO і Route 20 підвищили ціни на 7-26 коп./л.

Середня ціна ЗВГ в Україні 23 липня склала 14,05 грн/л (+4 коп./л).

Роздрібні ціни скрапленого газу в великих мережах АЗС мають потенціал зростання до 14,50 грн/л, але для більш відчутного збільшення вартості автогазу підстав немає.

На ціну автогазу в Україні сьогодні впливають два ключових чинники. Основний драйвер зростання — збільшення цін в Росії, яка залишається найбільшим постачальником автогазу на український ринок (41% за підсумками I півріччя 2018 р.).

«За травень-червень вартість газу в Росії встановила історичний рекорд. Динаміка обумовлена різким збільшенням попиту на автогаз на внутрішньому російському ринку, а також ремонтними роботами на ряді великих виробництв в РФ. Через підвищення вперше за 3,5 року в Росії була введена загороджувальне мито на експорт ЗВГ. Ці процеси позначилися на ринку всієї Східної Європи», – відзначає аналітик «А-95» Артем Куюн.

Другим фактором впливу є зниження цін на скраплений газ в Європі і, зокрема, в Середземномор’ї, викликане помітним падінням вартості нафти – з майже $80 до $72/бар. В «А-95» відзначають, що це вже чинить стримуючий ефект на ціни в Україні.

Вартість автогазу на АГЗС на 20 липня 2018 р., грн/л:

Цены на автогаз в Украине продолжают рост