Ford знизить фізичне навантаження робочих з допомогою 3D-технології motion capture

Ford снизит физическую нагрузку рабочих с помощью 3D-технологии motion capture

Робітників заводу з виробництва двигунів Ford у Валенсії одягли в костюми, підключені до високотехнологічної системи відслідковування рухів. У пілотній програмі, розробленої спільно фахівцями Ford і вченими Інституту Біомеханіки Валенсії, в даний час беруть участь 70 співробітників на 21 виробничому ділянці.

Технологія motion capture (захоплення рухів) застосовується в професійному спорті, а також кіно — та ігрової індустрії. Детальна 3D-запис рухів атлета допомагає виявити помилки і поліпшити результат, а кінорежисери і творці комп’ютерних ігор за допомогою motion capture створюють анімованих персонажів з реалістичними, «природними» рухами. Ford знайшов технології нове застосування: motion capture дозволяє організувати робоче місце співробітника і його руху таким чином, що фізичне навантаження на нього зменшується, а ефективність роботи зростає.

«Досвід застосування технології захоплення рухів в спорті довів, що невеликі зміни в рухах можуть мати величезне значення для результату, — зазначив Хав’єр Гісберт (Javier Gisbert), менеджер виробничої ділянки на двигателестроительном заводі Ford у Валенсії. — Для наших співробітників зміни в ергономіки робочих місць будуть означати більш комфортну роботу на протязі всієї робочої зміни, навіть самої довгої».

На створення нової системи інженерів надихнув костюм, який вони побачили на промисловій виставці — з його допомогою демонстрували, як робот може з точністю повторювати людські руху. Технологію motion capture впровадили на підприємстві, де виробляються Ford Transit Connect і 2-літровий двигун EcoBoost Duratec, яким у Росії оснащується бізнес-седан Ford Mondeo (версії потужністю 199 і 240 л. с.).

На кожен облягаючий костюм нанесені 15 мініатюрних світлових маркерів, підключених по бездротового зв’язку до головного пристрою. Чотири спеціальні камери для захоплення рухів, подібні тим, якими оснащуються ігрові консолі, з допомогою маркерів записують руху співробітника у вигляді анімаційного 3D-скелета з особливим акцентом на рухи голови, шиї, плечей і кінцівок.

Після цього спеціально навчені експерти по ергономіці використовують отриману анімацію, щоб створити рекомендації для працівника, що допомагають йому скорегувати поставу і руху. Система також вимірює фізичні характеристики співробітника, такі як зріст і довжину рук — ці дані використовують для облаштування більш комфортного робочого місця.

В даний час Ford розглядає можливість запровадження нової системи поліпшення ергономіки на інших підприємствах компанії в Європі. Це є частиною зусиль компанії, які Ford робить з 2003 року для зниження виробничих травм серед співробітників по всьому світу за допомогою нових технологій в сфері ергономіки і зміни виробничих процесів на основі збору даних.