Запуск виробництва електричного скутера Vespa Elettrica намічений на вересень

Запуск производства электрического скутера Vespa Elettrica намечен на сентябрь

Італійський виробник мотоциклів, скутерів і іншої двоколісної мототехніки, Piaggio Group, повідомив у минулий понеділок про запуск виробництва першого електричного скутера Vespa.

Електрична версія знакового і пізнаваного у всьому світі скутера буде збиратися на фабриці Понтедера, в провінції Піза, там же, де в 1946 відбулася викочування першого скутери Vespa. Старт виробництва намічений на вересень.

Вже з початку жовтня Vespa Elettrica буде доступна для замовлення онлайн. Правда, спочатку європейським покупцям. Потім, на початку 2019 року, продажі електричного скутера почнуться в США та Азії. Вартість новинки поки не розкривається.

Що стосується технічних характеристик, то відомо, що Vespa Elettrica зможе похвалитися крутним моментом понад 200 Нм, дальністю ходу 100 км на одній зарядці, і літій-іонними батареями, які за запевненням виробника повинно вистачити на 1000 циклів перезарядки. У перекладі на кілометри — близько 50 — 70 тисяч км.

Багато функції нової «Веспы» пропонуються на базі фірмової платформи Vespa Multimedia Platform. Це система, яка з’єднує смартфон власника зі скутером і виводить інформацію, в тому числі і на кольоровий 4.3-дюймовий дисплей. Як і на інших сучасних мотоциклах і автомобілях, дисплей має необхідні датчики освітленості, допомагаючи очей пілота зчитувати інформацію на льоту. Вся інформація представлена в гідній графіку. На дисплеї відображається інформація про швидкості, режими роботи електроскутера, інформація про дальність ходу… З усією інформацією можна також ознайомитися і на смартфоні, підключивши його до скутеру по Bluetooth за допомогою програми Vespa Elettrica App. Разом з тим програма дозволяє виводити на панель приладів інформацію про дзвінки, повідомлення, використовувати клавіші на кермі для дзвінків або для програвання музики. В якості аксесуара разом зі скутером можна буде придбати фірмовий шолом з вбудованими навушниками і мікрофоном, які також можна буде використовувати зі скутером через Bluetooth.

Поряд із звичайною Vespa Elettrica буде доступна ще й версія Elettrica Х. Остання буде відрізнятися дальністю ходу. На одній підзарядці ElettricaX зможе проходити до 200 км шляху.

Побачити живцем серійну модель Vespa Elettrica можна буде у листопаді на міланському салоні EICMA2018.