Jaguar Land Rover може скоротити десятки тисяч співробітників з-за Brexit

Jaguar Land Rover может сократить десятки тысяч сотрудников из-за Brexit

Десятки тисяч співробітників Jaguar Land Rover можуть втратити робочі місця в разі несприятливих умов виходу Великобританії з Євросоюзу, попередив гендиректор компанії Ральф Заспівати.

У зверненні до британського прем’єр-міністра Терези Мей він заявив, що автовиробник може бути змушений зупинити виробничі лінії, якщо канали поставок будуть закриті після Brexit, який відбудеться 29 березня 2019 року.

За словами Р. Заспівана, Jaguar Land Rover, кількість співробітників якої у Великобританії налічує близько 40 тис. чоловік, вже скоротив 1 тис. робочих місць із-за падіння продажів автомобілів з дизельними двигунами. «Число скорочень буде обчислюватися десятками тисяч чоловік, якщо у нас не буде правильного угоди про умови Brexit», — заявив він.

«Brexit відбудеться 29 березня наступного року. На даний момент я не знаю, чи зможе хоча б одне з наших виробничих підприємств у Великобританії функціонувати 30 березня», — зазначив глава Jaguar Land Rover.

За словами Р. Заспівана, канали поставок Jaguar Land Rover, як і більшості інших британських компаній, що знаходяться глибоко в Європі. Він додав, що вільний доступ до єдиного європейського ринку є «важливою частиною бізнесу компанії.

Jaguar Land Rover, власником якої є індійська Tata Motors, раніше оголосила, що повністю перенесе виробництво позашляховика Land Rover Discovery на своє нове підприємство у Словаччині.

Раніше в цьому році в інтерв’ю газеті Financial Times Р. Виконувався говорив про те, що виробництво автомобілів у Великобританії може стати недоцільним для автоконцернів після Brexit.