Творець McLaren F1 придумав, як зробити машини в два рази легше

Создатель McLaren F1 придумал, как сделать машины в два раза легче

Компанія Gordon Murray Design (GMD), заснована творцем суперкара McLaren F1 Гордон Мюррей, представила еволюційний розвиток технології iStream під назвою Superlight. Створений з її допомогою кузов в два рази легше аналога зі сталі, а його конструкція міцніше, безпечніше і надійніше.

Основу «візки» iStream Superlight становить високоміцна алюмінієва рама з панелями з переробленого вуглецевого композиту. Завдяки модульній конструкції платформу можна адаптувати для побудови автомобіля будь-якого класу — від компактного сітікара до легкого комерційного фургона. Зниження маси досягнуто за рахунок використання тонкостінних труб і панелей з внутрішньою структурою з сот.

Создатель McLaren F1 придумал, как сделать машины в два раза легче

Крім нової платформи, GMD представила сидіння, створені за технологією iStream, які на 30 відсотків легше звичайних, і анонсувала першу машину, побудовану на базі «візки» Superlight. Їй став спорткар T. 43, оснащений 1,5-літровим турбомотор потужністю 223 кінських сил і шестиступінчастою механічною коробкою передач. Маса автомобіля складає 850 кілограмів, питома потужність — 262 сили на тонну (як у 441-сильний Ford Mustang Shelby GT-H).

Технологію iStream, точніше, її варіант під назвою Carbon, також використовували при будівництві суперкара TVR Griffith. Каркас машини, основою якого став вуглепластиковий центральний тунель, зробили з поєднання карбону, сталі та алюмінію.

Создатель McLaren F1 придумал, как сделать машины в два раза легче