Euro NCAP перевірив автопілоти – результати неутештельны

Європейський інститут дорожньої безпеки протестував десять автомобілів з найбільш розвиненими системами автономного управління. Підсумком став цікавий висновок – людині поки рано відмовлятися від керма і педалей

Безпека – цей фактор найбільш важливий в освоєнні систем автопілота. Всі десять автомобілів не змогли пройти простий тест на підрізання. Було змодельовано дві ситуації. Перша – різке перестроювання іншої машини перед випробуваним. Друга – поява раптового перешкоди після перестроювання попереду машини, що їхала. Підсумок – в обох ситуаціях водій втручався, перехоплюючи управління. Розумній електроніці просто не вистачало часу на адекватну реакцію.

Що стосується випробуваних автомобілів, то в тестах брали участь: DS7 Crossback, BMW 5-Series, Mercedes-Benz С-класу, Audi A6, Tesla Model S, і інші автомобілі іменитих брендів. Варто відзначити, що всі вони мали серйозні напрацюваннями автономних систем. Однак, якщо в корпоративних випробуваннях автомобілі демонстрували хороші результати, то в тестах Euro NCAP їх чекав провал.

Цікавий ще один проведений тест. Він полягав у перевірці систем дотримання рядності руху, інакше кажучи – контролю смуги. Конкретно, перевірялася ступінь зусилля, необхідна від водія для повороту керма, при об’їзді раптово з’явився перешкоди або вибоїни на дорозі. За «абсолют» експерти взяли повна відсутність опору. До честі виробників – всі автомобілі показали гідний результат. Крім Tesla – Model S активно чинила опір і заважала водієві перебудуватися.