Автомобілі Hyundai навчать визначати ступінь тяжкості травм, отриманих при ДТП

Компанія Hyundai оголосила про початок співпраці з ізраїльським стартапом MDGo, що спеціалізуються на розробці медичних систем на основі штучного інтелекту (ШІ). Напрацювання MDGo будуть використані при розробці автомобільних систем безпеки нового покоління. Як повідомляється в офіційній заяві прес-служби Hyundai, інновація забезпечить медикам «золотий час» — час після отримання травми, що дозволяє найбільш ефективно надати першу допомогу.

Використовуючи складний алгоритм, інтелектуальна система аналізу ступеня тяжкості травм MDGo оцінює стан здоров’я пасажирів автомобіля в режимі реального часу, і оперативно сповіщає аварійні служби та медичні установи про ймовірні травми постраждалих. Протягом 7 секунд система може зібрати і передати безліч даних про стан пасажирів (у тому числі докладний аналіз потенційних травм) і автомобіля, який потрапив у ДТП. Це дозволить лікарям складати план надання першої допомоги до прибуття на місце події.

«MDGo володіє винятковою технологією аналізу ШІ, оптимізованою для безпеки водія і пасажирів. Завдяки впровадженню цієї технології у автомобілі Hyundai ми значною мірою покращимо захист пасажирів і прискоримо процедуру надання невідкладної медичної допомоги постраждалим в ДТП», — заявив президент і головний спеціаліст з інновацій Hyundai Motor Group Янгчо Чі.

Вивчаючи реальні дані про травми пацієнтів, що надходять від медичних установ, штучний інтелект аналізує та систематизує різні сценарії аварій. Ці дані в Hyundai планують використовувати для удосконалення конструкцій автомобілів, а також розширення можливостей систем активної і пасивної безпеки.

У рамках реалізації стратегії «Свобода пересування» Hyundai Motor вже представила кілька інновацій, які в найближчому майбутньому будуть інтегровані в серійні автомобілі. Серед них подушки безпеки, що захищають водія і пасажирів при повторних зіткненнях, а також вбудовані в автомобіль датчики, в режимі реального часу передають медичним службам інформацію про стан здоров’я водія (артеріальний тиск, пульс і т. д.).