Декілька порад як захистити авто від літньої спеки і сонця?

Процес управління автомобілем легко може з приємного проведення часу перетворитися на пекельні муки. Адже часто навіть після короткого простою під палючим сонцем (у проміжку між 12 і 15 годинами дня) кузов і салон настільки перегріваються, що навіть сама думка про те, щоб сісти в машину, відлякує від поїздки.

Судячи за показаннями бортового комп’ютера, якщо на вулиці температура досягає +38 градусів, у салоні вона може зашкалити за 45 градусів за Цельсієм. Ще гірше, якщо в таку погоду автомобіль застряг у пробці — відомі випадки отримання водіями теплового удару. Звичайно ж, від сауни в салоні рятує кондиціонер, однак цим корисним пристроєм обладнаний далеко не кожен автомобіль або далеко не у всіх він справний. Як же бути в цьому випадку? Крім того, навіть якщо машина обладнана «кондиціонером», при безграмотному його використанні можна захворіти самому або вивести пристрій з ладу. Кондиціонер перед активним використанням рекомендується привести в порядок.

П’ять порад, як захистити авто від спеки

1. Маскуйте машину

Від надмірно високої температури пластик торпедо і панель приладів можуть поплавитися і тріснути навіть після 2-3 годин простою на спеці, особливо у випадку з недорогим авто. Є ризик і для електрики — датчики і реле можуть перегрітися. Хороша порада — перед виходом закріпити на вікнах шторки, а під лобове скло встановити захисний екран. Паркуватися потрібно в тіні або накрити машину спецчохлом.

2. Охолодіть салон

Звичайно ж, краще всього встановити в салон кондиціонер (якщо його немає). Але якщо це технічно нереально, можна обійтися установкою додаткового вентилятора на торпедо. До речі, на крайній випадок можна поставити великий кімнатний вентилятор разом з перехідником на 220 Вт. Також водію варто тримати в тонусі і себе — тамувати спрагу найкраще холодною водою або квасом (від солодкої газованої води буде тільки гірше).

3. Мийте частіше кузов

Навіть найменше локальне забруднення автомобіля потрібно терміново змивати (особливо пташиний послід), інакше фарба буде нерівномірно вигоряти, і кузов покриється помітними плямами — найкраще заїжджати на мийку хоча б два рази в тиждень. Для економії можна замовляти не повну очистку, а лише просити «збивати пил» — ціна такої послуги майже в два рази нижча.

4. Перевіряйте двигун

Мотор у спекотні дні на старих автомобілях любить «закипати» в найбільш невідповідний момент. Щоб цього уникнути, перед поїздкою перевіряйте, чи не забиті осередки радіатора сміттям (пилом, пухом) і те, наскільки ідеально працюють термостат і датчик включення вентилятора (або гідропривід) — прогрійте двигун і попробуйте, чи потеплішав нижній патрубок. Варто возити з собою запас дистильованої води — якщо з якоїсь причини охолоджуюча рідина частково витекла, у вас буде можливість долити її і доїхати до місця ремонту своїм ходом з включеною пічкою (це відведе тепло від двигуна).

5. Слідкуйте за гальмами

Основних проблем з гальмівною системою дві: перегрів фрикційних елементів (колодок, дисків) і закипання рідини. Особливо велика небезпека при русі по гірських дорогах, де вихід гальм з ладу є причиною страшних аварій. Для профілактики перегріву гальм не вимикайте зчеплення при спуску (гальмуйте двигуном), а при ремонті використовуйте тільки якісні деталі. Якщо ж гальмівна рідина стара (відслужила більше двох років), її краще замінити.