Фірма Mazda підтвердила економічність мотора Skyactiv-X

Європейське відділення Мазди офіційно розсекретило параметри інноваційного бензинового мотора Skyactiv-X 2.0, який в Старому Світі вже можна замовляти на сімействі Mazda 3 нового покоління (поставки клієнтам почнуться цієї осені).

Виявилося, агрегат з робочим об’ємом 1998 см³ і приводним нагнітачем розвиває 180 к.с. при 6000 об / хв і 224 Н • м при 3000 об / хв.

Нагадаємо, що в Skyactiv-X реалізований цикл SPCCI (Spark Plug Controlled Compression Ignition, запалювання від стиснення з контролем за рахунок свічок). Це підвид циклу HCCI (Homogenous Charge Compression Ignition), який схрещує принципи роботи бензинового мотора (цикл Отто) і дизеля. Працює Skyactiv-X на 95-му бензині, хоча ступінь стиснення тут напрочуд висока для бензинового мотора, та ще й компресорного — 16,3: 1.

Інші особливості конструкції: зміна фаз газорозподілу, безпосереднє уприскування і помірна гібридна надбудова Mazda M Hybrid з 24-вольтовою системою електроживлення в базовому оснащенні (цікавий вибір, раніше для таких пристроїв інженери застосовували або класичні 12 вольтів, або всі 48 В).

Мотор Skyactiv-X 2.0 буде доступний як седану, так і хетчбеку Mazda 3, причому з декількома версіями трансмісії. Машинам укомплектовані шестиступінчастою «механікою» або «автоматом» на вибір. Причому хетчбек може бути з переднім або повним приводом. Головна перевага цього двигуна над попередниками — ефективність. Фірма привела повний набір витрат «троячки» з різними коробками передач, типами приводу, кузовами, в декількох циклах і в залежності від обраного діаметра колісних дисків (він теж впливає на результат).

Зокрема, седан з мотором Skyactiv-X, «механікою» і 16-дюймовими колесами показує 3,9 л / 100 км в заміському циклі NEDC. За комбінованим їздовом циклом до того ж по більш складному стандарту вимірювань WLTP у нього ж буде 5,4 л / 100 км. А ось хетчбек з «автоматом», повним приводом і на дисках в 18 дюймів просить вже 6,9 л (WLTP), що все ж зовсім непогано для подібної комплектації. Якщо ви ще не звикли до WLTP: та ж сама версія Мазди 3 Skyactiv-X 2.0 (хетчбек, «автомат», повний привід, 18 дюймів) в комбінованому циклі NEDC витрачає 5,5 л / 100 км.