Як кондиціонер в автомобілі не перетворити в розсадник бактерій?

Кондиціонер в машині — це вже давно не розкіш, а засіб безпеки. Цей прилад безпосередньо впливає на самопочуття водія, відповідно, на його уважність на дорозі. Не багато знають, що кондиціонер вимагає особливого догляду.

Важливо дотримуватися певних правил експлуатації кондиціонера в автомобілі. Кондиціонер здатний як підтримувати свіжу і комфортну атмосферу в салоні, так і стати джерелом поширення пилу і алергенів. Особливо це важливо тримати на контролі, якщо в авто часто їздять діти.

Регулярно міняйте фільтр. За чистоту і прохолоду повітря в машині відповідає салонний фільтр. Його бажано міняти раз в рік. Чим довше ви ігноруєте цю процедуру, тим більше може з’явитися грибків.

Спори грибків дуже шкідливі як для дорослих, так і для дітей. Вони можуть провокувати алергічні реакції. Індикатором того, що фільтр пора міняти, є запотівання вікон в дощову погоду і специфічний запах цвілі при включенні кондиціонера. Також рекомендується регулярно очищати випарник. Повністю видалити грибок і при потребі поміняти фільтр — завдання не з простих, краще довірити його професіоналам.

Міняйте холодоагент. Цю процедуру потрібно робити рідше, ніж попередню — раз у три роки. Слід пам’ятати, що фреон в кондиціонерах здатний накопичувати вологу, шлам продуктів зносу компресора, олії тощо.

Зламався — їдемо на діагностику. Іноді трапляється так, що кондиціонер перестає працювати. Просто заміна холодоагенту справі не допоможе. Швидше за все, десь у системі трапилася поломка або витік. Дуже важливо вчасно усунути проблему і полагодити авто, бо в деяких випадках фреон може бути токсичний.