Як надовго зберегти лакофарбове покриття автомобіля

Автомобільна фарба потребує захисту — від подряпин, пташиного посліду та неякісної мийки. Експерт BMW ColorSystem Мартін Яворськи поділився кращими порадами для догляду за лакофарбовим покриттям кузова. Завдяки його досвіду, автомобіль буде дійсно сяяти.

Пошкодження фарби: пташиний послід тощо

Не тільки благословення приходять зверху. Пташиний послід та інші види екскрементів є їдкими та небезпечними для кузова. «І чим довше корозійні речовини впливають на фарбу автомобіля, тим більшим буде збиток», — пояснює Мартін Яворськи, продукт-менеджер в BMW ColorSystem.

Не менш шкідливою для фарби є і липка плівка, яка потрапляє на автомобілі, припарковані під деревами. Дане явище відоме як медяна роса. Це тільки звучить мило, а насправді медяна роса є екскрементами попелиці. Комаха висмоктує сік з листя дерев і виділяє липкий цукор. Ця плівка вигорає на фарбі під прямими сонячними променями. «Таке пошкодження необоротно і вимагає професійного ремонту», — попереджає експерт Мартін Яворськи.

Його порада полягає в тому, щоб якомога швидше змити з кузова пташиний послід або медяну росу.

Нехтування до фарби: найпоширеніша помилка

Ті, хто любить своє авто, миють його хоча б раз на тиждень. Відсутність регулярного догляду є найпоширенішою помилкою власників автомобілів. «Якщо за автомобільною фарбою належним чином доглядати, вона буде більш стійкою до зовнішніх впливів. Як часто ви повинні мити машину, залежить від типу авто і від того, як ви його експлуатуєте », — каже Яворськи.

З точки зору експерта BMW ясно одне: «Часте миття не завдасть шкоди, якщо пам’ятати про декілька важливих речах».

Ідеальна автомийка

Деякі автомийки використовують щітки, інші — тканинні валики. Один тип за своєю природою не кращий за інший, вважає Мартін Яворськи. Якщо кисті щітки або тканинні валики забруднені піском, вони діють як наждачний папір і ушкоджують лакофарбове покриття. З цієї причини дуже важливо, щоб сама автомийка була чистою і доглянутою. Хто захоче увійти в брудну ванну? Також варто приділити час і ближче поглянути на щітки. Якщо нейлонова нитка тендітна або порвана, в них може зібратися бруд.

Чи варто полірувати кузов воском? Безперечно!

Віск герметизує верхній шар автомобільної фарби й таким чином, захищає її від зовнішніх впливів. Через які інтервали слід застосовувати воскову обробку? Основне правило експерта полягає в тому, що до тих пір, поки дощова вода не вимиє кузов, точно нема потреби в свіжому воску. До слова, погода також є важливим фактором. Якщо ви зберігаєте свою машину в гаражі, вона захищена краще, ніж під навісом або під відкритим небом. У будь-якому випадку, експерт рекомендує використовувати віск двічі на рік: один раз навесні та наступний — перед зимою.

Правильний спосіб мити автомобіль: вручну

Віддаєте перевагу мити машину самостійно? Ви зразковий власник!

Серед любителів автомобілів ручна мийка вважається найбезпечнішим способом. Тут важливо використовувати м’які засоби для чищення з низьким значенням pH, а також м’які чисті губки, щітки та серветки.

При використанні мийки високого тиску застосовується принцип автомагістралі: дотримуйтеся дистанції. Все тому, що якщо тиск води занадто високий, це зашкодить фарбі. Правильна відстань між розпилювальною головкою і кузовом буде залежати від конкретного пристрою і моделі мийки. Зазвичай, якщо струмінь води заподіює біль вашій руці, вона також буде шкідлива для автомобіля.

Що стосується комах — спеціалізований засіб запобіжить прилипанню останків комах до автомобільної фарби, а потім їх легко буде змити під час мийки.

Повернувшись на дорогу, сяйте: полірування

Фарба вашого автомобіля вже не така блискуча, як в перший день? Або ви помітили невеликі подряпини? Якщо це так, настав час для полірування. Поліроль для автомобілів містить дрібні абразиви. Вони акуратно очищають поверхню кузова, не пошкоджуючи фарбу. Поліроль одночасно зберігає свіже лакофарбове покриття і захищає його від негоди.

Матова фарба — особливий випадок

Про матове лакофарбове покриття потрібно піклуватися абсолютно по-іншому. Наприклад, полірування в даному випадку не можна дозволити. Це пов’язано з тим, що абразивні матеріали в поліролі знімають характерну шорстку поверхню матової фарби. Протягом тривалого часу щітки автомийок також надають шкідливого впливу на матову фарбу, а воскові герметики її повільно ушкоджують. З цієї причини настійно рекомендуємо мити таке авто вручну або під тиском, використовуючи спеціальні засоби для чищення та догляду.

Зберігання під відкритим небом, пісок і каміння, що летять з дороги, сіль з реагентами взимку — все це призводить до втрати гарного зовнішнього вигляду автомобіля, а згодом і до пошкодження фарби.