Профілактика перегріву двигуна: основні способи вирішення проблеми

Автовласникам потрібно пильну увагу приділяти системі охолодження автомобіля. Якщо машина перегрівається, то збільшується ризик поломки. Тому потрібно регулярно промивати систему охолодження двигуна.

Автовиробники рекомендують проводити процедуру промивання і зміни антифризу не рідше, ніж один раз у два роки.

Про те, що прийшов час це зробити, можна зрозуміти з того, що шкала температурного датчика починає часто перевалювати за червону позначку, погано працює помпа, часто перегрівається мотор та ін.

Як промити систему охолодження двигуна

Промивати систему охолодження двигуна потрібно в теплих умовах. Спочатку злийте в яку-небудь ємність рідину з системи охолодження. Потім огляньте тосол. Після зливання, назад щільно закрутіть пробку.

Які способи можна застосовувати

Є кілька способів промивання: кип’яченою або дистильованою водою, кислотним розчином, лужним розчином. Вода використовується у тому випадку, якщо колір тосола майже натуральний і мало домішок, кислотний розчин — якщо є накип, а лужний розчин — при жирових відкладеннях.

Розчини не повинні мати сильну концентрацію. Нехай концентрація буде слабкою, і процедуру промивання повторіть кілька разів.

Де взяти розчин? Деякі автомобілісти самі готують розчин, але ми рекомендуємо купувати його в магазині. Це не той випадок, коли потрібно економити.

Промивання водою

Промивання водою достатньо просте. Через розширювальний бачок наповніть систему і заведіть автомобіль. Движок повинен попрацювати хвилин двадцять. Після цього злийте воду. За потреби повторіть цей процес ще. Не забувайте, що вода повинна бути кип’яченою, а краще — дистильованою.

Промивка кислотним розчином

При наявності накипу вдаються до кислотного розчину, наприклад, 6-відсоткового молочного. Його температура повинна становити близько 35 градусів. Після закінчення процесу потрібно промити все водою.

Іноді використовують для промивання і соляну кислоту, але це дуже складний процес, і його не всі рекомендують.

Промивка лужним розчином

При жирових відкладеннях вдаються до промивання лужним розчином. Процедура така ж, як і в перших двох випадках. Тільки движок повинен попрацювати хвилин десять. Процедуру потрібно повторити кілька разів. В кінці промийте водою.

М’яке промивання

Зараз є новий засіб для промивки радіатора, заснований на каталізаторі — «м’яке промивання». Засіб заливають в розширювальний бачок і проїжджають автомобілем 1-2 тис. км, після чого її зливають і додають тосол.

Як бачите, у всіх цих способах промивання є одне спільне — використання води в кінцевій стадії. Не забувайте наприкінці промивати водою, поки вона не стане прозорою.

Тосол гірше охолоджується, коли радіатор забитий. Тому його потрібно регулярно чистити. Це робиться за допомогою пилососа, сильного напору води (коли радіатор знятий) або повітря (коли радіатор не знятий).