Розриви розділових огорож на українських дорогах — обов’язкова норма з 1 вересня 2019 року

З 1 вересня 2019 року набирають чинності зміни до ДБН, що передбачають обов’язкові розриви дорожнього огородження для проїзду спеціальної техніки на швидкісних трасах.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ухвалило зміни до ДБН Ст. 2.3-4.2015 «Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво», якими передбачено облаштування обов’язкових розривів дорожнього огородження для проїзду спеціальної техніки на дорогах I категорії не рідше ніж через кожні 10 кілометрів.

З 1 вересня 2019 року ця норма буде застосовуватися при проектуванні нових і капітальному ремонту швидкісних доріг. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні, відповідно до чинних норм, швидкісні траси проектуються з обов’язковими огорожами на розділовій смузі по всій протяжності дороги. Розривів немає. Тому в разі якоїсь надзвичайної ситуації пожежна або швидка змушена проїхати десятки кілометрів уздовж огорожі, щоб розвернутися. У цьому випадку і були б доречні такі розриви. Тому ми впровадили відповідну норму в ДБН щодо доріг загального користування. Вона набирає чинності вже з вересня», — написав заступник міністра.

У міністерстві вважають, що введення нової норми сприятиме зменшенню кількості ДТП, більш швидкої ліквідації наслідків різного роду надзвичайних ситуацій та забезпечення безперебійного руху транспорту на трасах.