В яких областях України найбільше автовикрадачів

У 2018 році в Україні викрали 4092 автомобіля (в 2017-му — 5684), з яких майже кожен четвертий — у Києві, повідомляють дані Національної поліції. Найчастіше крадуть недорогі марки (ВАЗ і Daewoo) і престижні — японського та німецького виробництва (Toyota, Mercedes і Honda).

Разом з тим зазначається, що з вкрадених у першому кварталі 2019 року 766 автомобілів правоохоронці змогли повернути своїм власникам лише 250 (трохи більше 30%). У департаменті карного розшуку Національної поліції повідомляють, що викрадають найчастіше зі стихійних автостоянок. Саме тому Київ та інші обласні центри потрапляють у підвищену зону ризику, оскільки в цих містах краще розвинута дорожньо-транспортна інфраструктура, і зрозуміло — більше можливостей залишити своє авто, наприклад, просто на узбіччі.

Серед улюблених місць автовикрадачів — двори багатоповерхівок і парковки ТРЦ. Однією з найбільших проблем столиці залишається суттєва нестача паркувальних майданчиків. Це не тільки змушує водіїв залишати машини де потрапило, але і підбиває злодіїв ловити «легку наживу». Міста розширюються в основному за рахунок багатоповерхівок, багато з яких не мають підземного паркінгу.

Загалом, за перші три місяці 2019 року найчастіше викрадали машини в таких областях, включаючи столицю:

Місто Київ — 171.
Одеська область — 74.
Дніпропетровська область — 66.
Київська область — 61.
Харківська область — 40.