В Україні будуть встановлювати огородження біля дорожніх зебр

У Відомстві вирішили взятися за безпеку пішоходів. Підготували проект нових змін до державних будівельних норм (ДБН) «Вулиці та дороги населених пунктів», згідно з яким на тротуарах перед пішохідними переходами зобов’яжуть встановлювати металеві стовпчики.

Це стосуватиметься як будівництва нових доріг, так і реконструкції старих, нагадують на офіційному сайті міністерства.

«Думаю, багато хто помічав, що на вулицях Києва та інших міст біля пішохідних переходів почали з’являтися спеціальні огорожі — металеві стовпчики. Вони дуже потрібні, щоб підвищити безпеку пішоходів, адже в разі наїзду авто або іншої непередбаченої ситуації вони можуть притримати удар і скоротити наслідки аварії, тим самим врятувати людям життя. Тому в нових ДБН по вулицях і дорогах ми прописали обов’язковість їх установки на всіх тротуарах біля пішохідних переходів. Сподіваємося, найближчим часом ця норма буде прийнята як обов’язкова», — розповів на своїй сторінці в Facebook заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

Втім, як нагадують у відомстві, зараз в Україні вже діє схожа форма захисту пішоходів, адже згідно з українським ДБН, для безпеки громадян зупинки для громадського транспорту повинні проектуватися з подібними огороджувальними стовпцями.