Безкоштовні заправки для автомобілів. Це реальність?

Заправити автомобіль безкоштовно? Це не жарт? Ні! Але є маленька обмовка «Не заправити», а «зарядити» — адже йдеться про електромобілі.

Компанія TESLA Motors з сонячної Каліфорнії не так давно почала будувати по всьому світу заправки TESLA Supercharger. Ці станції супершвидкої зарядки електрокарів часто розташовують на паркінгах біля торгових і розважальних центрів. Поки господар на шопінгу, його автомобіль — на зарядці. І заряджається досить швидко. Якщо для повної зарядки будинку буде потрібно ніч (близько 8 годин), то на TESLA Supercharger — трохи більше години.

Кілька років тому щасливі власники електрокарів ТЕСЛА і можливі покупці цих автомобілів почали цікавитися: як можна відправитися на TESLA в тривалу поїздку, якщо по дорозі ніде заправиться? Тоді засновник компанії Елон Маск заявив, що побудує мережу швидкісних, безкоштовних для власників ТЕСЛА Модель С заправок, які будуть перебувати на відстані 80% зарядки один від одного. І, треба сказати, обіцянки своєї він виконав дуже швидко. Спочатку в Америці, а потім і по всьому світу, уздовж основних магістралей почали з’являтися TESLA Supercharger. Тепер в Сполучених Штатах на TESLA можна вирушати в будь-яку подорож, не боячись застрягти по дорозі без можливості зарядити електрокар.

Особливість TESLA Supercharger в тому, що струм подається не за традиційною зарядної схемою, а через кабель прямо в батарею. Завдяки цьому автомобіль заряджається в 16 разів швидше, ніж при зарядці будинку або на традиційних заправках для електромобілів.

По всьому світу всього лише за останніх два місяця відкрилося 453 заправки TESLA Supercharger на понад 2,5 тисячі колонок. І цього виявилося не достатньо. Справа в тому, що продано 70 тисяч автомобілів TESLA. Тому на деяких безкоштовних заправках часто виникають черги. Щоб розвантажити заправки власники компанії просять водіїв автокарів для щоденної їзди заряджати свої автомобілі вдома, а заправками користуватися тільки під час далеких поїздок. Адже саме для таких цілей, для подорожей, замислювалася мережу заправок.

Не дивно, що найбільше автомобілів TESLA купують в Сполучених Штатах. А за межами США найбільшу кількість шанувальників екологічних карів в Норвегії. Там TESLA S «обскакала» за кількістю продажів навіть популярний бюджетний Фольксваген Гольф, і заслужено стала найбільш продаваним автомобілем за всю історію країни.