Даішники деруть хабарі, як в останій раз

В Україні обіцяють ввести сервісні центри, де можна буде оформити водійські права, без посередників і хабарів. Такі центри повинні запрацювати вже з осені. А поки даішники дарма часу не втрачають, вони впевнені, що скоро їх звільнять і тому деруть з водіїв сім шкур. Розцінки на отримання прав коливаються від 300 доларів до тисячі.

Співробітники Державтоінспекції зізнаються, що після шуму, спричиненого численними затриманнями і обшуками в керівників київського МРЕВ, даішники стали обережними. Права як продавали так і продають, але роблять це через перевірених людей і додатково підіймають плату «за ризик». Хоча є й зірвиголови, які зовсім страх втратили і торгують правами як «востаннє»: не ховаючись, дорого і багато. Як і раніше про покупку прав можна домовитися через автошколу. Щоправда, і тут розцінки зросли. Якщо раніше «права під ключ» (без здачі теорії та практичного водіння) через автошколи коштували в середньому 150 доларів, то тепер даішники обережні, і дешевше ніж за 300 баксів права отримати неможливо.Дешевше права можна отримати через інтернет.

Всесвітня мережа рясніє подібними оголошеннями. Сайт www.dochelp.in.ua пропонує не тільки продаж нових прав, а й відкриття нових категорій, а також відновлення прав після втрати і навіть якщо вас позбавив водійських прав суд! Оформити водійські права обіцяють протягом трьох тижнів. Співробітники агентства запевняють, що права легальні, офіційно оформлені в ДАІ.

Тим часом правоохоронці попереджають, що подібні агентства можуть виявитися шахраями. А Геращенко переконує, що скоро ніяких продавців і покупців водійських посвідчень не буде. Систему контролю якості підготовки водіїв повністю змінять. Як саме — поки неясно, але будемо сподіватися, що час водіїв «права купив, їздити не купив» проходять.