Дріфт і драг: в Калинівці гонщики давали кута і мчали вперед швидше ракети

На аеродромі у Вінницькій області, 25-26 липня, українці спостерігали за неймовірними віражами дрифтерів і за космічною швидкістю кращих дрегстерів України. Організацією Офіційного чемпіонату України з дріфтингу та дрег-рейсингу займався Оргкомітет під керівництвом президента Вінницької федерації дрег-рейсінгу та дріфтингу (VFDD), глави комітету ФАУ з дріфтингу Андрія Гальчинського під патронатом Вінницької міської ради та Сергія Моргунова.

Клуби диму, запах паленої гуми і десятки тонн екстриму — це все побачили і пережили тисячі укранців, які побували на другому етапі Чемпіонату України з дріфтинга в Калинівці (Вінницька область). Тут близько 20 найдосвідченіших пілотів з Києва, Вінниці та Одеси влаштували по істині круте видовище.

Змагання розпочалися о першій годині дня. На термометрі було +36. Від бетонки виступали хвилі спеки, що навіть здалеку розпливалися обриси автомобілів. Але хлопці, одягнувши гоночні костюми та шоломи виїхали на старт. До речі, була серед пілотів і єдина дівчина-дріфтер киянка Катерина, яка виступала на своєму чорно-бузковому BMW E30. Вже повірте — вона нічим не поступалася хлопцям-Дріфтерам і вміло крутила кермом і натискала на педалі.

А розпочалися змагання з огляду автомобілів глядачами. У цей момент харківський гонщик Роман Бліндюк зробив своїй дівчині пропозицію. Ось це дааа! Після цього всі пілоти на своїх гоночних автомобілях поїхали в автопарк, який знаходився правіше гоночної траси. І ось на старт виїхали перші дрифтери. Всі за списками. За огорожі глядачів не пускали, щоб ніхто не отримав травми.

Спочатку почалися кваліфікаційні заїзди. Кожен гонщик отримав по три спроби здивувати суддів та отримати свої бали за виступи, щоб потрапити або в список лузерів, або до фаворитів. Судді оцінювали заїзди за наступними критеріями: швидкість, виконання, стиль, кут заносу по співвідношенню до траєкторії траси і навіть за клуби диму. Так що кожен з пілотів хотів показати себе та свій автомобіль у всій красі.

До речі, на аеродромі Гасан такі відомі гонщики як Дмитро Іллюк з Одеси на своєму авто Kenda Monster Energy RPS13, киянин Олексій Головня на Zeetex Nissan RPS13, одесит Олексій Паларієв на BMW і Анатолій Лабіну на Nissan 200SX.

«Незвичайний кубок з нереально жаркого 2 раунду чемпіонату в Україні. Просто божевільна спека під 40 змусила турбо машини тремтіти і скидати коней, а пілотів гарненько попітніти. Незважаючи на це заруба тривала і фінал обіцяв бути не дитячим, але заглухлий двигун, що відмовився заводиться прям на стартовій лінії вніс свої корективи. У підсумку маємо друге місце, тех.сход і два згорілих життя за одну мить. Сумно … », — так розповів про другий етап ЧУ з дріфтингу гонщик Олексій Головня.

Після одиночних заїздів гонщики виїжджали на трек вже по двоє — тут то були і зіткнення, що навіть у деяких автомобілів відлітали бампера. Але такі заїзди були більш видовищними, та й диму від машин було вдвічі більше, що іноді і машини розгледіти було важко.

У загальній складності шість годин майже на 40-градусній спеці і другий етап Чемпіонату з дріфтингу завершився. Перемогу здобув Дмитро Іллюк з Одеси. І саме у нього дві перемоги. Але якщо наступних два етапи виграє Олексій Головня, то за результатами кваліфікацій у нього всі шанси на перемогу в цьому чемпіонаті. Наступний, третій етап, буде проходити в Одесі, 16 серпня.

Другий день перегонів в Калинівці видався теж не поганим. Тут з’їхалися найшвидші гонщики України, щоб швидше всіх подолати заповітні 402 метри.

Серед відомих гонщиків в драг рейсингу в Калинівці брав участь рекордсмен СНД і Європи Андрій Кравченко, який ганяє на Nissan R32 GTR. Саме він в 2012 році поставив рекорд в гонці King of Europe, подолавши 402 метри за 7.82 секунди, а в 2013 році знову поставив рекорд Європи і СНД — дистанцію він подолав за 7.66 секунди. Але на превеликий жаль, барвистого драга і рекордів цього разу не було. Але була спека, а після вітер і сильний дощ.

Серед видовищних автомобілів в заїздах брали участь Запорожець з об’ємом двигуна 5.7 літра, Toyota Supra, кілька гоночних Subaru, Nissan Skyline і GTR, Porshe Panamera, Mitsubishi Lancer і навіть ВАЗ 2108.

— Багато хто прийшов заради Кравченка, а у нього непруха (мало драйву було, засипав народ помаленьку). А так пілотам велике спасибі за класне змагання, — говорить Олег Підреза.