Як вибрати бюджетний мотоцикл

У продажу представлені легкі моделі з двигунами, об’ємом 50-150 см3, більш потужні мотоцикли з моторами 150-300 см3 і важкі дорожні байки. Їх зовнішність відрізняється, як і характеристики.

Але всі ці ТЗ об’єднує доступна (на тлі американських, європейських, японських мотоциклів) ціна, а також досить приваблива зовнішність.

Як відомо, перше враження буває оманливим, і щоб не помилитися при покупці такого мотоцикла — бажано врахувати кілька порад.

Як вибрати бюджетний мотоцикл 5 порад при виборі недорогого байка

Придбати байк з Китаю можна як на авторинку, так і в магазині або салоні. Великий список пропозицій купити мотоцикл розміщений на Прайс Юа, де зібрані пропозиції українських магазинів. На що дивитися при виборі — читайте нижче.

Потужність. Не варто ганятися за кількістю кінських сил двигуна бюджетного байка. Недорогим моделям, масою до 100 кг, потужні мотори протипоказані. Елементи рами таких байків мають невелику вагу, який не йде на користь. Не завжди потужність двигуна відповідає опису, і в даному випадку її перевищення є мінусом. Адже мотор, з якого постаралися «вичавити» максимум, при мінімальному обсязі, на високих оборотах створює відчутні вібрації. Вони завдають дискомфорт, призводять до мимовільного відкручування кріплень. На моторесурс це теж позначається негативно.

Об `єм. Не рекомендується вибирати моделі, об’єм двигуна яких спочатку занижений виробником в документах. Незалежно, 110 там кубічних сантиметрів, або 350, особливих відмінностей в процедурі реєстрації немає. А якщо брати байк з мотором на 100-150 см3, за документами проходить, як 50 см3 — можна зіткнутися з проблемами, якщо доведеться проводити технічну експертизу.

Амортизатори і підвіска. Економія на амортизаторах зустрічається не так і рідко. Найчастіше вона полягає в тому, що мотоцикл або мопед оснащують дешевими пружинами з посередньою стали, а масляний механізм зроблений «для вигляду». Такі амортизатори або швидко «сядуть», чи занехають якісно пом’якшувати тряску і вібрації. Щоб перевірити їх — досить натиснути своєю вагою на задню частину байка. Пружини повинні стискатися-розтискати плавно, м’яко, без скрипів всередині. Те ж саме стосується і передньої вилки, маятника, сайлентблоков.

Гальма. Виробники дуже люблять оснащувати свої байки дисковими гальмами, щоб надати їм більш переконливий вигляд. Однак якщо потрібен дешевий мотоцикл — в їх сторону краще не дивитися. Справа в тому, що якісні дискові гальма коштують дорожче, ніж барабанні. Ресурс друге у мотоцикла за 20-30 тисяч буде істотно більше.

«Обважування». Не варто вестися тільки на привабливу зовнішність. Важливо пам’ятати, якщо найдешевшу модель зробили набагато красивіше, ніж виглядають найближчі конкуренти — значить, на чомусь зекономили. Декоративні щитки і прикраси виглядають ефектно лише перший час, але вони крихкі і можуть швидко прийти в непридатність. Рекомендується переконатися, що весь «обвіс» (щитки, козирки, скла, дуги, підрамник) дійсно якісно зібрані і виконані з міцного матеріалу.

Це — далеко не все, що потрібно врахувати при виборі дешевого байка, але саме ці поради — одні з найбільш важливих. Нехтування ними може поставити в зону ризику не тільки комфорт від їзди, а й безпеку на дорозі.