Як відкрити машину, якщо акумулятор сів

Час від часу автомобілісти стикаються з різними проблемами в роботі вузлів і устаткування своїх «залізних коней». То щось клинить, іржавіє, мерзне, ламається, перегорає і т.д. І найнеприємніше, що левова частка таких інцидентів припадає на холодну пору року. Морозною зимою і робочі рідини густішають, і АКБ видавати струм часто відмовляється. А вже якщо повністю сів акумулятор, зрозуміти, як відкрити машину , сходу виходить далеко не завжди. Спробуємо згрупувати основні методи, до яких на практиці вдаються власники «законсервованих» автомобілів.

Як можна відкрити двері
Якщо ви звикли для відкриття дверей користуватися виключно кнопкою на брелку, то доведеться згадати про існування звичайного механічного ключа і вставити його в замкову щілину. Але вся проблема в тому, що в мороз такі місця часто замерзають «в дрова», і ключ навіть не виходить всунути. На допомогу прийде запальничка, якою слід нагріти ключ, або спирт (горілка), яким необхідно пролити замкову личину. Все йде набагато гірше, коли від багаторічної бездіяльності замок взагалі закисає. В даному випадку доведеться застосувати дещицю терпіння і спробувати відкрити двері зсередини.

Як варіант, можна залізти в салон через багажник або ж хоча б просунути всередину, щоб дістати до ручки відкривання дверей. Але так зробити виходить не завжди, тим більше що замок багажника може також не піддатися. Тоді для цілей ювелірного злому підійде мотузка з петлею. Щоб просунути її в салон, можливо, буде потрібно трохи відігнути верхній край дверей. Петля елементарно одягається на капелюшок кнопки блокування дверного замка, після чого мотузку тягнуть вгору. Умілі руки таке роблять за 30 секунд, а то й швидше. На жаль, далеко не завжди конструкція кнопки дозволяє її підчепити петлею або гачком. Точно так само буває важко смикнути за ручку відкривання дверей та й взагалі просунути що-небудь в салон для цього.

Піддати небагато енергії
Як відкрити капот, якщо сів акумулятор Головна причина подібної ситуації – неможливість системи отримати електричний струм від АКБ. Тому вирішити проблему можна і без грубої фізичної сили. Необхідно лише трошки «прикурити» бортову мережу від іншого джерела енергії. Зрозуміло, найзручніший спосіб – відкрити моторний відсік і накинути проводу на клеми. Але ж капот, швидше за все, теж закритий наглухо. На щастя, у багатьох моделей автомобілів це можна вирішити. Треба зняти решітку радіатора або ліву фару (якщо буде потрібно), щоб отримати доступ до троса відкриття капота. Підчепивши його і акуратно, із зусиллям смикнувши, можна відкрити замок і отримати можливість зайнятися впритул АКБ.

Озброївшись солідним метражем проводів для « прикурювання », необхідно накинути їх на клеми і з’єднати з акумуляторною батареєю доброзичливця. В даному випадку підійде і будь-яка інша АКБ, навіть дуже стара, приготована для викиду в утиль. Поставивши всього на пару секунд запасний акумулятор, можна скористатися моментом і натиснути заповітну кнопку на брелоку. Після вже можна повністю зарядити батарею.

Але не всі конструкції кузова і моторного відсіку дозволяють так легко вирішити задачу. Додатково рекомендується зробити щілину між кузовом і капотом в районі кріплення акумулятора. У такому випадку мінусовий дріт потрібно прикріпити до неокрашенной частини кузова, а ще краще – двигуна. Плюсовий ж необхідно з’єднати з шматком дроту, який акуратно доведеться просунути в щілину і уперти в клему «+». Через пару-трійку хвилин можна спробувати скористатися брелком, системі цілком повинно вистачити такого імпульсу. В якості альтернативи можна розглянути варіант піддомкрачування передка з метою підлізти знизу і підключити плюсовий провід до плюсового болту генератора. Мінусовий дріт підключається до двигуна.

Як видно з вищевикладених порад, корисно мати друга або сусіда, готового позичити на пару хвилин свій акумулятор, а також запасні дроти. Але ще краще регулярно змащувати звичайні замки, щоб вони були в робочому стані, і в майбутньому не виникало таких безглуздих, але болючих проблем.