«Листи щастя» полетять порушникам з 7 листопада

Саме з цієї дати в Україні офіційно вводиться відео фіксація порушень ПДР. Правда в МВС визнають, що через брак грошей, не скрізь це буде працювати. За словами заступника начальника департаменту юр. забезпечення МВС Володимир Жиденко, ще невідомо за чий рахунок будуть встановлені камери.

Передбачається, що це зроблять не тільки за бюджетні гроші, а й залучатимуть інвесторів. До листопада ці питання повинні утрясти в Кабміні. Що відомо точно — до зазначеного терміну повинні встановити камери в Києві і на найнебезпечніших перехрестях і ділянках доріг, де найчастіше відбуваються аварії. Де саме будуть встановлені камери в МВС не повідомляють. Тому для водіїв можуть бути «сюрпризи». У разі порушення ПДР камери автоматично зафіксують це і копія постанови про адміністративне стягнення (повідомлення про штраф, простіше кажучи) буде автоматично відправлятися людям або підприємствам, на яких зареєстрований автомобіль. До речі, у випадку, якщо під час порушення за кермом був не господар, дають час на те, щоб інформувати правоохоронців хто саме в той момент був за кермом.

І тоді штраф повинен заплатити, а не людина, на якого зареєстрований автомобіль. Нагадаємо, кожному водієві «даватимуть» по 150 балів. Ними можна «розраховуватися» за перші три порушення (по 50 балів кожне), далі доведеться платити штрафи. При цьому, чим швидше ви заплатите його, тим дешевше обійдеться, якщо ж затягнете зі сплатою до двох місяців — доведеться платити в подвійному розмірі. Наприклад, при сплаті штрафу до п’яти днів з моменту отримання постанови, сума штрафу знижується вдвічі. Від п’яти до 30 днів — платіть штраф у повному обсязі, якщо ж ви затягнули з платежем до 60 днів — заплатите в подвійному розмірі. А якщо вирішили проігнорувати стягнення — поліція передасть постанову про штраф в гос виконавчу службу і штраф все одно доведеться платити, тепер уже примусово. Виконавча служба має право відкривати виконавче провадження і може заарештувати майно боржника.