Нуль проміле для водіїв. Аргументи за і проти

Уже давно діє закон про нульовий вміст алкоголю в крові водія. Багато автолюбителів наполягають на повернення порога в 0,2 проміле. Інші, вимагають залишити нинішнє значення, тим самим жорстко боротися з п’яними водіями. З’ясуємо аргументи за і проти закону нуль проміле для водіїв.

За нуль проміле
На користь цього рішення говорить те, що при нульовому порозі тверезості для водіїв буде менше п’яних за кермом. Ні для кого не секрет, що багато водіїв сідають за кермо після вчорашнього, пояснюючи це тим, що нічого не буде, весь алкоголь вивітрився. Добре, якщо вчора був скромний банкет, і все обійшлося чарочкою, тоді на наступний ранок можна спокійно їхати, тому що алкоголь буде повністю вивітрений з крові і буде ті самі нуль проміле.

Зараз же, багато водіїв сідають за кермо після серйозного вживання спиртного вже на наступний ранок. До чого це призведе? Крім того, що в крові водія опиняться пари алкоголю – вони безпосередньо вплинуть на самопочуття людини. Його реакції будуть затуплені, а це може привести до поганих наслідків. Ми знаємо, що нинішній трафік в містах дуже жорстокий, багато їздять з порушенням правил. І щоб уникнути аварій, потрібно завжди бути в граничної концентрації і здоровому глузді. Що говорити про алкоголь, коли навіть будучи хворим – за кермо сідати вкрай небажано .

Так що підтримка закону в нуль проміле, змусить більшість водіїв не сідати за кермо після вчорашнього, як це було раніше, а тільки після повного вивітрювання алкоголю. Цьому повинні сприяти підвищення штрафів і неминучість покарань за їзду в п’яному вигляді. Особливо для тих, хто попався вже в другій і подальші рази.

Це обумовлено тим, що зараз велика кількість аварій відбувається з вини п’яних водіїв. Так що там говорити, практично кожен автолюбитель стикається постійно з такими водіями на дорогах. Потрібно неминучість покарання за їзду в нетверезому вигляді, пияцтво за кермом потрібно викорінити. Я думаю, з цим будуть згодні більшість водіїв.

У нас же зараз вважається нормальним, після робочого дня випити пару пляшок пива, а вранці сісти за кермо. Але багато хто не може себе контролювати, і після однієї чарки – йде друга і третя. А потім сідають за кермо свого автомобіля, мовляв пронесе – і нічого не буде. А буде, подивіться статистику ДТП – з вини п’яних водіїв відбуваються аварії кожен день, причому зустрічаються такі, хто попадався п’яним за кермом не перший раз. З цим треба боротися і найжорстокішими заходами.

Проти нуль проміле
Багато автолюбителів, хто підтримує скасування нульового порогу тверезості для водіїв – відзначають такі факти, що після кефіру або вживання ряду фруктів – в крові може виявитися більше ніж нуль проміле . І пропонують вести мінімальний поріг тверезості в 0,2 проміле. А тепер давайте міркувати. Так, можливо, що після вживання деяких продуктів або через природних особливостей організму – прилад може показати більше ніж 0 проміле. Але це ніяк не 0,2 проміле – це соті відсотки, які до того ж через 5-10 хвилин виведуться з організму водія повністю.

Так що ніякі продукти, ні банани, ні кефір не можуть наводитися на користь скасування нульового порогу тверезості. Або ви постійно п’єте кефір, перед тим як безпосередньо сісти за кермо машини? І ті, хто вимагає введення колишнього порога тверезості – всього лише лобіюють тим, щоб після вживання спиртного спокійно сісти за кермо без наслідків у вигляді покарань і штрафів.

Ще приводитися аргумент, що в багатьох європейських країнах є поріг тверезості більше ніж нуль проміле. Наприклад, у Великій Британії, поріг тверезості для водіїв дорівнює 0,8 проміле. Але ви бачили в Європі п’яних водіїв за кермом, скільки там відбувається аварій з вини п’яних? По крайній мірі, незначна кількість, на відміну від нашої країни з нульовим порогом тверезості. А все тому, що штраф за їзду в нетверезому стані там драконівські, плюс позбавлення прав термінів до 10 років або взагалі довічно. Ось тому водії і боятися порушувати – відкупити не вдасться. А що у нас в Україні – ситуація явно протилежна.

Багато автолюбителів, по крайній мірі, аргументують введення порогу тверезості більше нуля, через недбайливих співробітників ДАІ, які явно на цьому наживаються. Потрібно просто з цим боротися. Припустимо, у вас виявили в крові більше 0 проміле, але ви впевнені, що нічого не вживали і абсолютно тверезі. Потрібно всього лише просити повторну перевірку, або в крайньому випадку медичний огляд. Водіям на замітку – коли вивітрюється алкоголь з крові .

Також не варто забувати, про похибку приладів, які можуть іноді видавати значення більше нуля. Дізнатися про похибки приладів ви можете в інструкції до приладу, яку вам повинні надати співробітники ДАІ.

Давайте чесно, а як часто вас зупиняють і змушують “подути в трубочку” . По-перше, у інспекторів ДАІ на це повинні бути підозри. Часто зупиняють машину і просто можуть задати вам який-небудь ненав’язливе питання або перевірити документи – і в той же час дивляться на вашу адекватність і тільки якщо відчують запах алкоголю – то ввічливо попросять перевірити вас на алкоголь. Вже минули ті часи, коли перевіряли кожного водія – зараз їм це просто невигідно. По-друге, якщо навіть прилад показав, припустимо, 0,05 проміле – з вами ніхто не буде зв’язуватися. Знову ж таки, через похибки приладу або впливу інших факторів. До того ж, після 30 хвилин – у вашій крові, швидше за все, буде ті самі нуль проміле, а це той мінімальний час, через який буде здійснено перевірку в медичній установі.

Нуль проміле. Підсумок
З усього вищесказаного можна стверджувати, що нульовий поріг тверезості необхідний . Але потрібно ввести поправки в законодавство, щоб виключити ті випадки, коли в крові все-таки більше 0 проміле з різних причин. І обов’язково ввести штрафи за повторне виявлення випадків п’яної їзди. Штрафи потрібно підвищувати багаторазово, щоб водії боялися повторно сісти за кермо в нетверезому стані.