У китайському порту згоріло близько 10 тисяч новеньких автомобілів

Більше двох тисяч автомобілів німецького концерну Фольксваген, півтори тисячі французьких авто Рено, Toйота, Хонда, Міцубісі та інших згоріли у вогні в результаті серії потужних вибухів в китайському порту Тяньцзінь.

Тяньцзінь — один їх найбільших портів Китаю. Автовиробники на його складах і стоянках зберігають автомобілі перед тим, як відправити в інші райони Китаю і Азії. Точна кількість новеньких машин, знищених вибухами, поки не відома. Автомобільні компанії підраховують збитки. Але вже є інформація, що найбільше постраждали автомобілі Volkswagen, стоянка яких розміром з футбольне поле, перебувала в 500 метрах від епіцентру вибуху. У вогні знищено 2748 автомобілів цієї марки. Також відомо, що на складі в той момент знаходилося близько шести тисяч автомобілів Renault. На щастя, не всі машини постраждали. Вогонь «зжер» близько півтори тисячі Renault. Автомобільна компанія за попередніми підрахунками втратила близько 33 млн доларів.На складі також були автомобілі марок Toyota, Honda і Mitsubishi.

Поки-що немає ніяких даних про кількість постраждалих машин цих брендів. Відомо що у вогні знищено 391 авто марки Beetle, 1065 автомобілів Touareg, 251 Tiguan, 770 Multivan, десятки автомобілів інших моделей.

Нагадаємо, ввечері, 12 серпня, за півгодини до півночі за місцевим часом стався вибух на складі з небезпечними хімічними речовинами, через 30 секунд пролунав ще один вибух. Обидва були настільки потужними, що їх зафіксувала місцева сейсмологічна служба. Жертвами трагедії стали 55 осіб, госпіталізували в лікарні близько 700 постраждалих. В радіусі декількох кілометрів від місця вибуху хвилею пошкодило будинки, згоріло близько тисячі автомобілів. Без даху над головою залишилося як мінімум шість тисяч чоловік.