З 7 листопада на дорогах гряне Армагеддон?

Отже, з 7 листопада, в Україні перестане існувати таке поняття як «міліція». На заміну їй прийде поліція. Хоча, як відомо, далеко не у всіх регіонах країни поліцію встигли сформувати. Тому там, де немає поліцейських, продовжить свою роботу Державтоінспекція. Даішники будуть носити стару звичну форму і пред’являти старі посвідчення. Це може триватиме до 31 грудня 2016 року.Так в чому проблема?

Пускай працюють собі хлопці, як колись. Але, виявляється, не все так просто. Реформу запустили, а про законність роботи силових структур (у нашому випадку ДАІ) не потурбувалися. По-перше, інспектори ДАІ довгі роки працювали керуючись підзаконними актами, які грунтувалися на Законі «Про міліцію».

Тепер цього закону немає. Є Закон «Про поліцію», але не всі функції та повноваження міліції прописані в цьому документі.

Тому після 7 листопада всі підзаконні акти втратять свою законність. Отже, законність діяльності нехай навіть тимчасової ДАІ опиниться під питанням. Наприклад, в Правилах дорожнього руху зазначено, що водій повинен зупиниться на вимогу міліції. Ні про яку поліції в правилах, яким слідують всі водії, не ідеться. Або, наприклад, зупиняє вас сержант Петренко і пред’являє відповідний документ. Згідно з перехідними положеннями «Про національної поліції» співробітникам Державтоінспекції та міліції можна використовувати старі «міліцейські» службові посвідчення.

Але при цьому закон не подовжує дію звань. Тобто, якщо у посвідченні значиться «сержант міліції Петренко» а не «сержант поліції Петренко», то ця посадова особа не може затримувати транспортний засіб, вилучати водійське посвідчення тощо. Права такого не має. І таких прикладів може бути безліч. Тому «підковані» в законах водії можуть себе почувати на дорозі вільно, як ніколи, але чи варто цим зловживати? Адже як би ми не ставилися до даішників, вони як-не зберігають на дорозі хоч якийсь порядок. Тому давайте будемо терплячі і поблажливі до всіх правовим негараздів. І будемо сподіватися, що все це тимчасово.