Audi A3 більш не є бестселером в Європі

За підсумками продажів на авторинку Європи в 2018 році Audi A3 посіла лише друге місце в преміальному компактному сегменті, залишивши лідерство Mercedes-Benz A-Class.

Справа навіть не в тому, що Audi A3, нещодавно безумовний локомотив сегмента, стала в Європі другою за обсягами продажів. Питання у попиті на модель, а точніше сімейство автомобілів. У порівнянні з 2017 роком він впав на відчутні 13%.

У 2018 році свій вибір на Audi A3 зупинили трохи більше 142 тисяч європейців. Роком раніше цей показник становив майже 164 тисячі автовласників.

На тлі падіння попиту на A3 в минулому році відзначимо помітне збільшення продажів її головного конкурента – Mercedes-Benz A-Class. Модель розійшлася тиражем в 154 тисяч примірників, додавши 7% до результату 2017 року.

Чому продажі Audi A3 падають, а Mercedes A-Class – зростають? Їх ціни не дуже відрізняються. У Німеччині, наприклад, A3 коштує від 25 800 євро, A-Class – від 26 100 євро. Судячи з усього, тенденцію визначила зміна поколінь. Нова A3 знаходиться на фінальній стадії розробки і дуже близька до дебюту. Проте A-Class останньої четвертої генерації вже як рік присутній на ринку.

2019 Mercedes-Benz A-Class четвертої генерації
До європейського рейтингу ТОП-10 преміального компактного сегменту також увійшли BMW 1-series, нове покоління якої вже на підході, BMW 2-series Active Tourer з її 7-місною модифікацією Gran, Mercedes-Benz B-Class нового покоління, Mercedes-Benz CLA, Volvo V40, BMW 2-series, Alfa Romeo Giulietta, а також Mini Clubman.

Що стосується США, то тут Audi A3 також посідає друге місце за популярністю. Поступається вона також моделі Mercedes-Benz, щоправда, не хетчбеку A-Class, а чотирьохдверному купе CLA.