Глохне автомобіль: розбираємося в основних причинах

Регулятор холостого ходу

Статистика говорить про те, що поломка регулятора холостого ходу, відповідального за відповідні обороти двигуна, є найбільш поширеною причиною того, що двигун глохне. Само собою, справедлива така поломка може бути виключно для інжекторного мотора.

Як бути: упевнитися в справності регулятора холостого ходу, прокрутивши колінчастий вал стартером одночасно з вичавленою педаллю газу. Якщо мотор запускається, але кількість оборотів зростає, то РХХ зламався. Вирішується проблема заміною запчастини.

Дросельна заслінка

Дуже часто двигун глохне через дросельну заслінку. Відбувається це із-за забруднення її поверхні, яке в свою чергу відбувається із-за несправності повітряного фільтра. Також слід обов’язково переконатися в справності датчика положення (один зі змінних резисторів, який встановлюється на осі заслінки).

Як бути: швидко проблему можна вирішити банальним очищенням дросельної заслінки зсередини. Якщо зламався датчик положення, то його доведеться замінити. Процедура заміни триває кілька хвилин. Всі деталі дешеві.

Якість пального

Не варто забувати і про те, що якість пального, що заправляється здатне надати безпосередній вплив на якість залитого палива. Деякі автомобілі і деякі мотори взагалі заборонено «годувати» окремими різновидами пального. Тому, стежимо і пам’ятаємо, що ллємо в бак.

Як бути: злити бензин з бака і замінити паливний фільтр, якщо машина почала глухнути через пальне. Після цього намагатися заливати тільки потрібне паливо належного рівня якості.

Свічки запалювання

Вік, нагар, а також правильність установки свічок запалювання може стати причиною того, що двигун глохне. Практика показує, що якщо машина починає глохнути, то найчастіше винуватцем такої події буде саме нагар. Благо, такі проблеми вирішуються швидко і без проблем.

Як бути: провести очищення свічок, переконатися у правильності установки і наявного зазору, перевірити елементи на знос. Краще всього просто замінити старі свічки на нові.

Паливний фільтр

Не має значення, що знаходиться у водія у власності — ВАЗ або іномарка. Всі без виключення автомобілі «однаково добре» глухнуть із-за проблем з паливним фільтром. Найчастіше подібна біда осягає дійсно старі моделі, які стоять у строю вже далеко не один рік. Глохне мотор із-за перебоїв в подачі палива, які починаються в свою чергу із-за забруднення фільтра.

Як бути: необхідно зняти бензиновий насос і зробити заміну фільтра. Перевірити банк на наявність засмічення. Якщо воно є, для запобігання швидкого повторення поломки провести очищення паливної ємності.

Повітряний фільтр

Повністю аналогічна ситуація, тільки цього разу вже з повітряним фільтром. Адже ви знаєте про те, що потрапляє в двигун суміш палива і повітря, так? Так, ось проблеми з подачею повітря — це така ж біда, як і проблеми з подачею бензину. Частіше подібне відбувається із-за забруднення.

Як бути: перевірити чи не закритий чим-небудь вхідний патрубок, чи не потрапила в нього вода. У всіх інших випадках — замінити проблемний фільтр на новий.

Паливний насос

Якщо машина нормально працює на холостих обертах, але з підвищенням останніх починає відразу ж глухнути, то проблема з високою часткою ймовірності зведеться до несправності паливного насоса. Відбувається все так тому, що в карбюратор ніхто не подає пальне. Одна із найбільш неприємних ситуаціях.

Як бути: здійснити ремонт, а ще краще повну заміну паливного насоса.

А також: електрообладнання

Нарешті, проблема автомобіля, який глохне може виникати з різноманітних несправностей і електрообладнання машини. Глухнути автомобіль може в тому числі із-за окислення клем акумуляторних батарей. Найкраще, що слід зробити в такій ситуації, відправитися на діагностику.