Китайці продають підроблені запчастини для автомобілів Porsche

У 2018 році у продажу потрапили понад 200 000 фейкових предметів з логотипом Porsche. З них понад 33 000 — запчастини. Їх загальна вартість досягла 60 млн євро. Майже всі вони продаються через Інтернет. Це ускладнює пошук осіб, які їх реалізовують.

Компанія Porsche прагне захистити своїх клієнтів від підроблених запчастин. Для цього у неї є спеціальний підрозділ у складі трьох осіб. Вони шукають підробки у всьому світі і вживають заходів для того, щоб припинилася їх продаж.

«Іноді підроблені запчастини визначити легко. Вони, як правило, набагато дешевші, ніж оригінальні запчастини. У деяких випадках може бути погано скопійований логотип. Були ситуації, коли в логотипі замість коня зображувалася інша тварина, наприклад, вівця», — розповів Міхаель Стойбер, юрист Porsche.

Штутгартський автовиробник стверджує, що близько 80% всіх підроблених запчастин з логотипом Porsche роблять в Китаї. Як правило, виробництво організоване у невеликих майстернях. Іноді такі підробки можуть бути досить високої якості.