Mercedes GLA і GLB поділять конкурентів від Audi і BMW

У 2019 на ринок надійдуть відразу два нових компактних кросовера Mercedes-Benz. GLA другого покоління – це прямий конкурент Audi Q2 і BMW X2, а зовсім новий GLB зіткнеться з BMW X1 і другим поколінням Audi Q3.

Через кілька місяців на Міжнародному автосалоні у Франкфурті відбудеться прем’єра кросовера Mercedes-Benz GLA другого покоління. Це буде другий гучний дебют в лінійці SUV німецького автовиробника. Першим цієї весни був представлений абсолютно новий кросовер Mercedes-Benz GLB.

Чому ці прем’єри важливі для бренду?
Обидві моделі базуються на єдиній передньопривідній платформі MFA і належать до класу компактних кросоверів. Це найбільш перспективний і швидко зростаючий сегмент автомобільного ринку з дуже сильною конкуренцією.

Головні суперники Mercedes, а це BMW і Audi, на даний момент вже мають по два представника в преміальному компактному сегменті. Баварці пропонують кросовери BMW X1 і BMW X2, бренд з Інгольштадта – Audi Q2 і Audi Q3.

Цікаво, що BMW спочатку вивела на ринок X1, потім розробила його більш спортивну версію X2. Також у Audi спершу з’явився Q3, а лише пізніше – Q2.

Mercedes-Benz A-Class відірвався від Audi A3 і BMW 1 Series
У Mercedes ситуація протилежна. Шість років тому був представлений GLA, що більше нагадує високий спортивних хетч. І тільки зараз компанія готує до запуску у виробництво GLB з «квадратними» формами і практичнішим салоном.

Таким чином, Mercedes-Benz наздоганяє своїх суперників по представництву в компактному сегменті. Плюс конкуренти будуть розділені: GLA зіткнеться з Audi Q2 і BMW X2, а GLB – з BMW X1 і Audi Q3.

Це, звичайно, не всі суперники, але вони основні. Наприклад, Mercedes-Benz GLA не варто скидати з рахунків Lexus UX, а Mercedes-Benz GLB – Cadillac XT4 і, головне, Volvo XC40.

Продажі в Україні
Чи буде продаватися GLB-Class в Україні, поки невідомо. 2018 Mercedes-Benz GLA (на фото вгорі) коштує тут від 967 050 грн з ПДВ.