Топ-5 помилок водіїв, через які ламається механічна коробка передач

Рух на високих обертах

Якщо ви постійно їздите на підвищених обертах, то не дивуйтеся, якщо зчеплення зноситься раніше покладеного терміну. Одна з ознак — неприємний запах у салоні. Пам’ятайте, що обороти повинні бути в нормі.

Неповна зупинка

Недосвідчені водії іноді починають рух на задній передачі, не чекаючи повної зупинки машини. І дарма це роблять, адже можна зламати не тільки шестерні, але і всю коробку.

Рука на важелі

Не потрібно постійно тримати руку на важелі МКПП. Це загрожує різними неприємностями. Наприклад, муфти в коробці вийдуть з ладу раніше встановленого строку. До того ж така манера їзди може призвести до ДТП. Не забувайте, що керувати автомобілем треба двома руками, а не однією.

Недостатнє зусилля

Часто водії під час поїздки по нерівній поверхні недостатньо сильно тиснуть на зчеплення. Це загрожує тим, що коробка передач перегріється. Пам’ятайте, що тиснути потрібно із зусиллям.

Перемикання через одну

Коли ви гальмуєте на великій швидкості на автомобілі з «механікою», то часто перескакуєте між передачами. Через це може зламатися стабілізатор, і коробка швидше вийде з ладу. У цьому випадку також страждає і двигун. Дотримуйтесь порядку перемикання передач. Ввімкнена передача повинна відповідати швидкості із якою рухається автомобіль.