Україна розділила 10 місце з ФРН у рейтингу електромобільних країн

Американське видання InsideEvs п’ятий рік поспіль публікує рейтинг ТОП-10 електромобільних країн. Останні результати засновані на аналізі ринку за 2018 рік. Несподівано, до першої десятки увійшла Україна.

Україні допоміг великий попит на вживані Nissan Leaf. В цьому неважко переконатися, звернувши увагу на трафік у великих містах, де Ліфів насправді чимало.

Кожній країні в рейтингу присвоюється загальний бал, який є сукупністю кількох факторів, зокрема, таких як рівень попиту, кількість електромобілів, придбаних в країні, і темпи зростання числа електрокарів.

Нижче наводимо список ТОП-10 країн з, так би мовити, найбільш значним зростанням популярності електромобілів:

1. Китай (78 балів);

Новий Volkswagen Tiguan злетів на друге місце за продажами у ФРН
2. Норвегія (56 балів);

3. США (53 бали);

4. Південна Корея (50 балів);

5. Швеція (49 балів);

6. Нідерланди (45 балів);

7. Великобританія (44 бали);

8. Ісландія (43,5 бала);

9. Японія (43 бали);

10. Україна / Німеччина (40 балів).

Китай є світовим лідером по електромобільності і країною, де за рік було продано більше мільйона електричних авто. Тому ми не здивувалися, побачивши його на чолі списку. Норвегія, лідер європейського EV ринку, також, як і очікувалося, виявилася на верхніх рядках рейтингу.

Як не дивно, Франція, з її 39 балами, до ТОП-10 за 2018 рік не потрапила, причому вперше. Третє місце США стало можливим завдяки мешканцям Каліфорнії, де електрокари мають значно більший попит, ніж в інших штатах.