В поліції дали кілька порад як уникнути лобового зіткнення

Небезпека для водіїв і пасажирів дуже і дуже висока навіть на невеликій швидкості. Але, коли таке ДТП трапляється на трасі на швидкості 100 і більше км/год, шанси на виживання зменшуються в рази.

Найпоширеніші причини лобового зіткнення

Порушення правил обгону або «Зараз проскочу»

Недосвідчені або дуже самовпевнені водії часто переоцінюють можливості техніки і необхідну відстань до авто що наближається і не встигають завершити маневр. Є ще окрема каста «красенів» — ті, хто виїжджає з розрахунком: «я виїхав, то нехай зустрічний пригальмує».

Гаджети або «Дуже треба відповісти на смс»

Тут все зрозуміло. Здавалося б, на секундочку подивився на екран, а тут вже на зустрічній смузі…

Сон або «дотягну ще 50км»

Дуже багато водіїв нехтують відпочинком і не прислухаються до свого організму під час керування авто. Ну адже тут ще 50 км мені залишилося, треба ж на пів години раніше прибути… Засинають за кермом і виїжджають на зустрічну смугу, де рухається водій, який не очікує такій ситуації!

Що робити

Завжди стежте за самопочуттям

Якщо виявляються які-небудь симптоми втоми: позіхання, «пісок в очах», слабкість, сонливість — зупиніться і відпочиньте. Коли ви заснете, ви цього не помітите.

Не робіть марафонів

Намагаючись дістатися до пункту призначення швидко, багато хто не роблять зупинок, крім зовсім необхідних. Монотонне тривале управління додає втоми. Намагайтеся робити зупинки, щонайменше, кожні 200 км, щоб відпочити і походити хоча б 5 хв.

Не робіть обгін транспортного засобу, якщо не бачите, що попереду

Наприклад, на поворотах, підйомах тощо. У більшості місць це і так заборонено дорожніми знаками і розміткою але, на жаль, не завжди це зупиняє…

Не виходьте на обгін позаду машини, яка вже здійснює обгін

Ви не бачите, що відбувається попереду авто, що рухається перед вами. Не розраховуйте на те, що водій, який здійснює обгін попереду вас, буде думати про вас і дасть вам достатньо часу і місця для того, щоб повернутися на свою смугу руху.

Ніколи не розраховуйте на «проскочу» або «нехай зустрічний трохи пригальмує»

На зустріч може їхати такий же впертий або недосвідчений водій.

Рухайтеся, по можливості, в крайній правій смузі

І не тільки тому, що того вимагає ПДР, а й тому, що якщо хтось вискочив на зустрічну смугу (вашу), у вас буде більше часу відреагувати на це, щоб уникнути зіткнення.

Не відволікайтеся на гаджети

На цьому варто акцентувати особливу увагу. За даними багатьох досліджень, відволікання уваги під час руху виходить на лідируючі позиції як передумова ДТП. В деяких зарубіжних країнах навіть виділяють як найголовнішу проблему сучасності у боротьбі із ДТП. Пам’ятайте, що якщо ви відволіклися на 2 секунди на швидкості 100 км/год — ви проїхали 55,5 метрів наосліп! СМС, якою б важливою не була, не варта вашого життя або життя інших. Помилитися можете не тільки ви, але й інший водій. Завжди враховуйте це.