Вчені підрахували що перехід на електромобілі тільки збільшить викиди CO2 у повітря

Електродвигун в експлуатації чистий, але він працює від акумулятора, який заряджається від електромережі, а туди електроенергія надходить, головним чином, від спалювання газу і вугілля.

Так, є країни, де електроенергія виробляється від умовно чистих джерел — ГЕС, АЕС, тепло земних надр, енергії вітру і сонця, але таких мало. Це, наприклад, Норвегія, Франція. У Каліфорнії активно розвиває сонячну енергетику, а Китай є лідером за вітроенергетики — сума виробленого вітрогенераторами електрики наближається до 80 ГВт. Але в більшості країн електроенергія як і раніше результат згоряння викопного палива.

Науковець з Канади Вацлав Сміл підрахував, що, наприклад, в США повна заміна бензинових автомобілів на електрокари зажадає на чверть наростити виробництво електроенергії, і це ніяк не призведе до скорочення викидів CO2.

70% викидів CO2 в електрокарах припадає на генерацію електроенергії, по 15% дають створення кузова і літієвої батареї. Виробництво вузлів і механізмів для електрокарів включає в себе токсичні процеси і вимагає великих витрат енергії. З часом, правда, можна зменшити вуглецевий слід на 35% внаслідок переходу на поновлювані джерела енергії і створення технологій перероблення використаних акумуляторів.

А поки що, кажуть експерти, майбутнє швидше за гібридним транспортом, який комбінує режим спалювання бензину і електричної тяги. Єдина незаперечна перевага електрокарів вони бачать у використанні їх в мегаполісах, де гостро стоїть проблема чистого повітря.