Автомобілі майбутнього, чи буде це завтра краще, ніж учора

Якщо вірити прогнозам експертів, потрясіння такого масштабу не загрожували транспорту вже давно. Приблизно з того часу, як людина переставила ноги зі стремен коня на педалі автомобіля. Сьогодні ми готуємося позбутися від двигуна внутрішнього згоряння, керма, фар та скла, які не потрібні машині з автопілотом, решітки радіатора (електромотори не потребують настільки інтенсивного охолодження) і навіть самого поняття «особистий автомобіль».

Автомобіль стане електричним

Діватися йому нікуди: внутрішнє згоряння потрапило під потужний пресинг екологів і популістів-законодавців. Піонер-візіонер Ілон Маск і його Tesla більше не ньюзмейкери. Греблю прорвало: автокорпорації одна за одною ставлять на конвеєр електромобілі всіх мастей — преміальні й масові, великі й дрібні, седани та кросовери. Середній пробіг на одній зарядці наближається до 300 км, а уряди розвинених країн батогом і пряником стимулюють процес переходу на електротягу.

Taycan — перший серійний електричний Porsche. Чотиридверний седан в модифікації Turbo набирає 100 км/год за 3,2 с, а 200 км/год за 9,8 с. Пробіг на одному заряді — 450 км.

Автомобіль стане самоврядним

Сьогоднішні технології дозволяють наділити автомобіль достатньою кількістю «органів зору» — радарів, лідарів, відеокамер, а також штучним інтелектом, здатним зробити на основі отриманої інформації висновки: зрозуміти, коли розганятися, гальмувати та повертати. Але це тільки початок.

Скоро автомобілі зможуть ще і спілкуватися один з одним і навколишнім середовищем через мережу, що дуже знизить кількість несподіванок у дорозі. Самопаркувальним та інтелектуальним круїз-контролем сьогодні не здивуєш навіть автовласників з мас-маркету — а вже в преміумі визрівають справжні чудеса.

Автомобіль стане менш стрімким, але більш комфортним

Або просто менш універсальним: або коробочка для штовханини в трафіку мегаполісу, або снаряд для відриву за містом і на гоночних трасах на вихідних.

Коробочок точно буде більше. Зате вони стануть зручнішими, ніж сучасні автомобілі: компактний електропривод і самоврядування дозволять будувати машину під потреби пасажира, без оглядки на вимираюче задоволення за кермом. Швидко проїхати поворот? Так капучино ж розіллється!

До речі, щоб його приготувати, натискати на кнопки або смикати важелі не доведеться. Тачскрини, голосове керування і мова жестів виведуть спілкування з автомобілем на новий рівень. Так що скоро ми будемо водити руками в повітрі та говорити в порожнечу схожих на вітальні салонів автомобілів майбутнього.

Автомобіль перестане бути вашою власністю

Придбання, реєстрація, страхування, техобслуговування, продаж — ось далеко не повний перелік проблем, які супроводжують автовласників сьогодні. Охочих обійти всі ці кола бюрократичного пекла все менше: міленіал жадає отримувати транспортні послуги на вимогу.

І не мучитися з власним автомобілем, коли він не потрібен. Вам здається, що сервісів каршеринга багато? Скоро загальних машин стане більше, ніж особистих.

Скла замінять екранами, але користуватися ними зможуть не всі

Необхідність дивитися вперед крізь лобове скло відпаде в той момент, коли людина перестане бути водієм. На зміну вікон прийдуть екрани. Тільки не варто думати, що в дорозі всі ми будемо зависати в соцмережах, рубатися в улюблені ігри або працювати на вбудованих в салонах комп’ютерах. У більшості людей переміщення в просторі одночасно зі зчитуванням інформації з екрана викликає жорстоку морську хворобу. Так що тут — або радіо з подкастами, або таблетки від захитування.