Українцям відкрили доступ до одного з реєстрів МВС

Кожен рік поліція виявляє кілька тисяч автомобілів з підробленими документами або перебитими VIN-кодами. Фактично таких автомобілів, звичайно ж, більше. За оцінками експертів, майже кожна 10 машина потенційно може їздити за підробленими документами. Часто власники транспортних засобів можуть навіть не здогадуватися про наявність «липових» документів. Вони дізнаються про це тільки вже при переоформленні автомобіля в МРЕВ.

При цьому на дорогах зустрічаються як професійні підробки, так і відверта халтура, коли автомобілі ні в одній базі даних авто не значаться.

Бувають випадки, коли номерний знак автомобіля і техпаспорт збігаються, але номер кузова інший. Але нерідко під дані техпаспорта перебивають і номер кузова. Під одними документами цілком можуть їздити кілька автомобілів.

У зв’язку з дуже збільшеними штрафами за порушення правил ввезення авто до України, горезвісні євробляхи цілком можуть поповнити ряди таких «двійників», кажуть юристи.

Кількість автомобілів з підробленими документами на ринку може вирости як ніколи. Такі автомобілі з обліку не знімаються і не ставляться, адже при цих операціях здійснюється експертиза автомобіля. Придбання такого автомобіля проходить, здебільшого, за дорученням чи на розписці.