Тест-драйв нової Mazda CX-5 2017 року з дизелем

Дизельний двигун Skyactiv 2.2 добре знайомий власникам Mazda CX-5 2017 першого покоління. Та й ми свого часу саме з ним шукали точку «D» в Мазда СХ-5. Навіть без системи активного шумозаглушення в салоні дуже тихо. І за музикою рівний, м’який і спокійно-незворушний гуркіт двигуна пробивається тільки тоді, коли крутиш мотор при розгоні. Шикарний крутний момент в 420 Н

м двигун видає вже при 2000 об / хв. Так що впевнене прискорення починається швидко. Та й по потужності в 175 к.с. цей 2,2-літровий агрегат перевершує своїх конкурентів. Вивірена на авто першого покоління ергономіка перекочувала і на Махді СХ-5 2017 другої генерації. Чи знайомі блоки перемикачів, але зовнішній вигляд торпедо став привабливіше за рахунок більш складної архітектури. Працює мотор тільки з 6-швидкісним автоматом. Коробка перемикається комфортно, м’яко і оперативно. Тому силовий агрегат дуже швидко відгукується на додавання газу на маленькій швидкості, наприклад, після проїзду лежачих поліцейських.
І ручний режим перемикання тут цілком логічний: поштовхом важеля вперед знижуємо передачу, тому – підвищуємо. Втім, автомат продовжує реагувати на кикдаун. Тому перед поворотом або обгоном різким ударом по педалі можна легко скинути відразу кілька ступенів, а не перемикати їх вниз поступово. Мотор Skyactiv 2.2 демонструє відмінні показники потужності і крутного моменту. При цьому він ще і досить економічний. Витрата палива під час тесту на рівні 2-літрових двигунів конкурентів. З таким силовим агрегатом нова Mazda CX-5 2017 до сотні розганяється за 9,5 с, зовсім небагато поступаючись найпотужнішою бензинової 2,5-літрової модифікації, але їде на 11 км / год швидше – 206 км / ч.
Для 2,2-літрового обсягу і відмінних характеристик мотор ще і досить економічний. Середня витрата палива під час тесту був в межах 8,5 л на сотню. У пробках він піднімається до 9 л, але на чистих дорогах опускається нижче 8 л. Системою виключення мотора при коротких зупинках i-Stop можна управляти педаллю газу і кермом. Вона дозволяє зупинити машину без зупинки двигуна або запустити його НЕ починаючи руху. Так що покатайся я на Мазді СХ-5 2017 довше – і середній показник був би ще краще. У цьому так само заслуга системи вимкнення мотора при коротких зупинках i-Stop. Причому тут вона дійсно інтелектуальна.

А «розбудити» його можна, просто смикнувши кермо. Дуже зручно, коли несподівано виникає необхідність викриття колеса на автомобілі, що стоїть. G-Vectoring Control на Mazda CX-5 2017 Як і раніше, Mazda CX-5 2017 не дозволяє впливати на розподіл крутного моменту по осях. За все відповідає електроніка. І вдосконалений повний привід I-Activ AWD з системою G-Vectoring Control відмінно себе показав. З мотором SKYACTIV 2.2 нова Mazda CX-5 до сотні розганяється за 9,5 с, що всього на 0,3 с довше, ніж найпотужніша бензинова 2,5-літрова модифікація. При цьому витрата палива заявлений набагато скромніший – від 5,3 до 6,7 л на 100 км (проти 6,1-8,7 л у бензинового авто), а максимальна швидкість найвища – 206 проти 195 км / ч. По глибокому снігу і сильно розритої дорозі з глибокими ямами, вкритої щільною кіркою чистого льоду, СХ-5 йде дуже впевнено. І тільки похрускування гальм підказує, що одне з коліс періодично втрачає зчеплення і електроніка імітує блокування міжколісних диференціалів. З дизельним мотором Skyactiv 2.2 працює тільки автоматична коробка передач. Ручний режим перемикання тут цілком логічний: поштовхом важеля вперед знижуємо передачу, тому – підвищуємо. Втім, автомат продовжує реагувати на кикдаун. Тому перед поворотом або обгоном різким ударом по педалі можна легко скинути відразу кілька ступенів, а не перемикати їх вниз поступово. Але і це на такій дорозі відбувається рідше, ніж я очікував. Тут головне – увага до вибору траєкторії, щоб не впертися переднім бампером в черговий ямі. Адже, незважаючи на хороший кліренс в 200 мм, передній звис першим починає прасувати наст.
Система моніторингу мертвих зон бічних дзеркал – зі звуковим сигналом. Вона також попереджає про машинах на поперечних курсах при русі заднім ходом. Це дуже допомагає на парковках біля супермаркетів і при виїзді з ряду припаркованих машин або двору / гаража. Сидіння переднього ряду на вдалою висоті. Це оцінять ті водії, хто протягом дня часто сідати за кермо і залишає машину.