Чому автомобільний термометр ніколи не показує точну температуру на вулиці

За вікном падає сніжок, а прилад доповідає: температура «+1», небезпеки немає, можна сміливо демонструвати дива своєї майстерності на дорозі.

По-перше, це не безпечно. тому що між «+1» і «-1» для водія є величезна різниця в управлінні авто і розрахунку гальмівного шляху.

По-друге, просто прикро, адже давно звикли до високої точності сучасних приладів. Автовиробники навчилися робити автомобілі на водні та електриці, а точний градусник зробити не можуть? Це як робити операції на мозку, але їздити на возі з квадратними колесами. Сумно й ніяково.

Щоб розставити крапки над «i» в цьому питанні, необхідно розібратися в техніці. Будь-який автомобільний термометр відрізняється від градусника: спирту і вже тим більше ртуті в автомобільному приладі немає.

«Мозок» авто, транслює свої дослідження на приладову панель, дізнається про «градуси» за вікном від терморезистора, опір якого змінюється залежно від температури повітря на вулиці. Електроніка стежить за показаннями, а потім розраховує результат, який водій і спостерігає.

Цей пристрій дешевий, перевірений і дуже компактний. Розмістити можна хоч в сірниковій коробці. Так чому ж показники не точні.

Вся справа в розташуванні гаджета. Іноді його ставлять у зовнішнє дзеркало заднього виду, але абсолютна більшість автовиробників ховають датчик під переднім бампером — там і місця достатньо, і розташування деталі змінювати в залежності від комплектації авто не треба.

Так досить точний прилад знаходиться в безпосередній близькості до двигуна, який, як ми знаємо, нагрівається до дуже високих температур, а також асфальт, який також швидко «набирає градус» і непогано його тримає.

Далі слід згадати про захист картера, пластикову «шкаралупу» бампера, яка теж нагрівається на сонечку. У такій компанії просто неможливо розрахувати температуру точно, особливо якщо автомобіль стоїть на місці.

Якщо ж автомобіль рухається, нехай і з невеликою швидкістю, то термометр починає «приходити в себе» і показувати досить точні дані, заздалегідь інформувати водія про можливу появу ожеледиці.

Окремо варто розглянути ситуацію, коли автомобільний термометр показує безмежно неправильну температуру: наприклад, «-30» влітку, не даючи водієві ввімкнути кондиціонер, як це бувало на старих моделях BMW, або навпаки, «+30» в січневі морози. Це говорить або про поломки самого датчика, або про якісь глобальні проблеми навколо нього. Одним словом, у такому разі не слід затягувати з поїздкою на СТО.