Чому жінки-водії плутають педалі газу і гальма, і як з цим боротися

Як правило, педалі плутають, маневруючи на тісних паркінгах, а також при виїзді з сервісу або миття. Саме в цей момент водії, переважно жінки та ті, хто тільки отримав права, особливо зосереджені. В умовах обмеженого простору їм потрібно одночасно виконувати одразу декілька дій: дивитися по сторонах і в дзеркала, слухати трель парктроніка і поглядати на зображення з камери заднього виду, оцінювати відстань до стін та автомобілів, що стоять по сусідству, працювати кермом і натискати по черзі дві, а то і три педалі. Саме тут і криється каверза.

Вчені довели, і не раз, що центральна нервова система в таких ситуаціях у жінок працює дещо інакше, що додає їм неуважності, неуважності тоді, коли водій, здавалося б, повинен бути максимально зібраним. А все тому, що саме ця особливість заважає виконувати одразу декілька дій разом. Причому на «автоматах», які покликані зняти зайву нервозність з водія, леді помиляються частіше — АКП розслаблюють, не дають автомобілю стихнути, якщо занадто повільно переносиш ногу з гальма на газ, дозволяють користуватися мобільним телефоном.

Погіршує ситуацію і неправильно обране взуття для водіння. Туфлі, босоніжки, чоботи на високих підборах, сланці — все це погіршує ситуацію — в підборах інтенсивність педалювання істотно знижується, так само як знижується можливість контролювати зусилля при натисканні на педалі. Внесли свою лепту і медики, заявивши, що у жінок слабо натренована моторика, тому як в дитинстві вони менш рухливі, ніж чоловіки. А спортивним іграм, які розвивають координацію і реакцію, воліють гратися у дочки-матері.

Але не тільки жінки стають заручниками своєї фізіології-виховання. Водії-новачки сильної статі так само можуть переплутати газ з гальмом. І що цікаво, так само як і дами через нерозвинену моторику. Правда, у мужиків все це досить швидко тренується і, на відміну від дам, надалі обходиться без рецидивів.

Втім, є панацея як для перших, і для других. По-перше, під час водіння необхідно взувати зручне взуття, придатне для педалювання (наприклад, кросівки). А щоб не плутати педалі, фахівці рекомендують не відривати каблук правої ноги від підлоги, а працювати виключно її середньою частиною і мозком. При такому розкладі буде досить складно скакати по педалях, що, у свою чергу, знижує ризик переплутати газ і гальмо.