Автомобільний кондиціонер: розвіюємо популярні міфи

Експерти назвали 5 головних міфів про автомобільний кондиціонер.

Кондиціонер потрібен лише в літню спеку

Насправді, це далеко не так. Крім його первинної функції — охолодження салону, він чудово осушує повітря і запобігає запотіванню скла. Більш того, кондиціонер потрібно хоча б раз на місяць вмикати взимку, щоб мастило, що циркулює в його системі разом з холодоагентом, потрапляло на сальники та інші ущільнення, запобігаючи їх висиханню і розгерметизації системи.

Кондиціонер завжди збільшує витрату палива

Витрата палива через додаткове навантаження на двигун дійсно зростає, але реальна проблема тут в іншому. Заради примарної економії водії вимикають кондиціонер і відчиняють вікна, навіть не підозрюючи про те, що «ненажерливість» двигуна в такому випадку збільшується не на 10% (як при ввімкненому кондиціонері та зачинених вікнах), а на всі 20%. Так і застудитися, насправді швидше ніж під кондиціонером.

Під час роботи кондиціонера витрачається фреон

Робоча система кондиціонування завжди герметична, а фреон — це холодоагент, але ніяк не паливо або видатковий матеріал. Він циркулює всередині системи й просто так, без порушення її герметичності, нікуди дітися не може.

Обслуговування кондиціонера — це тільки перевірка наявності холодоагенту і при необхідності його дозаправлення

Обслуговування кондиціонера далеко не таке просте, як може здатися на перший погляд. Крім діагностики та дозаправлення фреоном в список типових для нього процедур також входять очищення конденсатора та антисептична обробка випарника. Останній, наприклад, робить повітря чистішим, усуваючи всі хвороботворні бактерії та мікроби.

Не можна глушити двигун, поки увімкнений кондиціонер

Ще один поширений міф, що стосується всіх тих, хто вважає, що не можна глушити двигун, поки увімкнений кондиціонер — нібито, останній через це швидко виходить з ладу. Насправді кондиціонер можна вмикати та вимикати, як завгодно — хоч разом з двигуном, хоч окремо, і ніяких проблем з ним ні в тому, ні в іншому випадку бути не повинно.