Ford розробить автопілот для позашляховиків

Ford разработает автопилот для внедорожников

Компанія Ford запатентувала кілька рішень для автомобільних систем автоматичного керування, які можуть стати в нагоді при їзді по бездоріжжю. Про це повідомляє Off Road.

Нова система складе зі спеціального процесора, пам’яті якого містяться різні приписи тієї чи іншої поведінки штучного інтелекту для їзди по різних відрізках дороги. Так, електроніка аналізує перешкоди на цьому шляху і заздалегідь застосовує налаштування систем автомобіля, в тому числі, активної підвіски.

Приміром, штучний інтелект оцінює складність майбутнього перешкоди і підказує пасажирам, чи їм безпечно перебувати в кабіні або їм потрібно залишити машину під час його подолання.

Плюс до всього, Ford запатентував спеціальний пристрій дистанційного керування для позашляховика, за допомогою якого водій віддалено зможе втрутитися в роботу автопілота. Таке рішення виявиться корисним, якщо, наприклад, стане зрозуміло, що електроніка робить щось не так і автомобіль може перевернутися.

Ford разработает автопилот для внедорожников

Раніше Ford і компанія domino’s Pizza оголосили про запуск спільного проекту, в рамках якого партнери вивчать можливість доставки піци на автомобілях з автономним управлінням. Ідея полягає в тому, що клієнти можуть відстежувати місцезнаходження автомобіля по GPS за допомогою особливого мобільного додатку. Коли безпілотник прибуває на місце, то покупець отримує повідомлення з інструкцією про те, як забрати піцу з спеціального відсіку з підігрівом. Щоб забрати замовлення, покупцеві доведеться ввести унікальний код.